Volkswagen Touareg
Główna E-Mobilni Volkswagen Touareg w nowych odsłonach? Poznajmy je!

Volkswagen Touareg w nowych odsłonach? Poznajmy je!

przez Roksana Chwist
0 komentarz

Volkswagen Touareg szybko zdobył swoich fanów na całym świecie. Już niedługo pojawią się jego dwie nowe wersje. Czy spełnią one oczekiwania dynamicznie rozwijającego się rynku?

Volkswagen Touareg w dwóch wariantach

Niemiecki koncern rozpoczyna przedsprzedaż dwóch hybrydowych modeli Volkswagena Touareg. Mianowicie chodzi o Touarega eHybrid oraz Touarega R. Oba modele są hybrydami typu plug-in. Mają takie same baterie o pojemności 14,3 (17,9) kWh. Posiadają również napęd na wszystkie koła i pokonać mogą odległość do 47 km, używając wyłącznie silnika elektrycznego.

Volkswagen Touareg

Natomiast różnią się nieco mocą i standardem wyposażenia. Volkswagen Touareg R ma 340 KW (462KM) mocy, natomiast Touareg eHybrid 280KW (381KM). Oba modele posiadają czterostrefową klimatyzację, Innovision Cockpit z cyfrowymi przyrządami, system nawigacji Discover Premium i panoramiczny dach przesuwno-uchylny. Touareg R jest również standardowo wyposażony w interaktywne IQ.LIGHT-matrycowe reflektory LED.

Volkswagen Touareg

Nowy Volkswagen Touareg ma wiele przydatnych funkcji. Na przykład dzięki systemowi Travel Assist może wspomagać jazdę do 250 km/h. Reaguje na pojazdy jadące z przodu oraz na ograniczenia prędkości i przebieg drogi (ronda, skrzyżowanie). Posiada również bardzo przydatną funkcję, która zachwyciłaby wiele Pań. Mianowicie jest pierwszym Volkswagenem, który możne automatycznie wjeżdżać i wyjeżdżać z miejsca parkingowego za pomocą nowego Park Assist ze zdalnym sterowaniem za pomocą aplikacji na smartfony.

Obydwa samochody mogą ciągnąć przyczepy o masie do 3,5 tony. Cena VW Touarega eHybrid w Niemczech rozpoczyna od 72 378 euro, Touarega R od 84 660 euro.

 

ABT wzięło się za Audi RS Q8. Stworzyli potwora

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej