Główna W korku Bądź gotowy na wezwanie z wojska – armia powoła nawet 200 tysięcy rezerwistów

Bądź gotowy na wezwanie z wojska – armia powoła nawet 200 tysięcy rezerwistów

przez Sławek Kajzar
0 komentarz

Jak informuje Rzeczpospolita, polska armia wezwie w przyszłym roku nawet 200 tysięcy rezerwistów na obowiązkowe ćwiczenia. Skąd taki pomysł i kto może się spodziewać wezwania?

Rzecznik polskiego wojska twierdzi, że wszystko będzie zależało od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i dalszym rozprzestrzenianiem SARS-CoV-19. Padły konkretne liczby – armia wezwie nawet 200 tysięcy żołnierzy rezerwy.

W tym gronie znajdą się rezerwiści powołani na kursy oficerskie i podoficerskie, ale dowiadujemy się, że będą to także studenci-ochotnicy zaliczani do programu Legia Akademicka oraz około 12 tysięcy ochotników, którzy odbędą służbę przygotowawczą.

armia wojsko

Armia będzie wzywać na ćwiczenia

W artykule mogliśmy przeczytać, że ćwiczenia będą trwały od 5 do 14 dni kalendarzowych. Takie przeszkolenie sprawi, że wojsko automatycznie będzie miało większą liczbę osób do ewentualnego wezwania w przypadku wojny, bądź sytuacji kryzysowej.

Tesla Model 3 wkrótce przypłynie do Europy. Chiński samochód elektryczny podbije rynek?

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej