Alfa Romeo
Główna Motonowości Królowa lawet Alfa Romeo nie zasługuje na swój tytuł? Tak to wygląda

Królowa lawet Alfa Romeo nie zasługuje na swój tytuł? Tak to wygląda

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Alfa Romeo od lat jest kojarzona z królową lawet. Przydomek ten na dobre przylgnął do włoskiej marki, a ta stara się za wszelką cenę z nim walczyć. Ranking brytyjskiego portalu Whatcar.com zdaje się również mu zaprzeczać.

Alfy Romeo w czołówce niezawodności

Na początku października brytyjski portal Whatcar.com opublikował listę najbardziej niezawodnych samochodów używanych. W czołówce znalazły aż dwa modele Alfy Romeo: Giulietta uzyskała wskaźnik niezawodności na poziomie 98,9% a Giulia odpowiednio 96,9%. Tak doskonałe wyniki to kolejny dowód na bezawaryjność aut mediolańskiej marki.

Alfa Romeo

Portal Whatcar.com od lat publikuje rankingi niezawodności używanych aut. Ocena jest tym bardziej wiarygodna, że pochodzi od użytkowników samochodów, którzy zgłaszają usterki występujące w ich pojazdach w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Respondenci wskazują obszar ulegający awarii, koszt naprawy i czas, przez jaki auto jest wyłączone z ruchu. W tegorocznym badaniu wzięło udział 13 tysięcy respondentów. Ocenili oni używane auta w wieku do 8 lat, które stanowią ponad połowę pojazdów nabywanych z drugiej ręki. W oparciu o pozyskane dane redakcja portalu Whatcar.com wystawiła każdemu modelowi indeks niezawodności wyrażony w procentach. 100% oznaczało całkowitą bezawaryjność, a niższe wartości odpowiednio większą liczbę usterek.

Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulietta na medal

Wynik bliski 100% zdobyła dostępna na rynku od 2010 roku Alfa Romeo Giulietta. Ten włoski kompakt uzyskał dokładnie 98,9%, deklasując niemiecką konkurencję w swoim segmencie i zachowując pełną niezawodność w tak kluczowych obszarach, jak silnik i elektronika niezwiązana z jednostką napędową, układy paliwowy i wydechowy, elektryka, karoseria czy wnętrze pojazdu.

Alfa Romeo

Giulia niewiele gorzej

Również Giulia udowodniła, że w pełni zasługuje na miano niezawodnego samochodu, osiągając wynik o zaledwie 2% niższy od siostrzanej Giulietty. Ewentualne zaistniałe naprawy obejmowała gwarancja, zatem nie generowały żadnych nieprzewidzianych kosztów dla swoich właścicieli. Ponadto Giulia wykazała całkowitą bezawaryjność w zakresie układów hamulcowego, paliwowego i wydechowego, akumulatora, zawieszenia, wyposażenia wnętrza czy klimatyzacji.

O wyjątkowej niezawodności Giulii zrobiło się głośno już latem, kiedy to pracownik holenderskiej spółki Plastima Breda pochwalił się w mediach społecznościowych pokonaniem służbowym sedanem dystansu 400 tysięcy kilometrów. Giulia nie zawiodła go ani razu i w serwisie bywała wyłącznie podczas regularnych przeglądów okresowych.

Tuatara przejęła rekord prędkości. Poznajcie nowego króla

 

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej