michelin
Główna Motonowości Nie uwierzysz jakich opon Michelin użyto podczas bicia rekordu prędkości!

Nie uwierzysz jakich opon Michelin użyto podczas bicia rekordu prędkości!

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Dopiero co pisaliśmy o tym, że SSC Tuatara ustanowiła rekord prędkości, detronizując nieoficjalnie Bugatti. Teraz wychodzą na światło dzienne kolejne informacje związane z tym niecodziennym wydarzeniem. Jedna z nich dotyczy użytych opon firmy Michelin.

Niesamowita sobota

W sobotni poranek na zamkniętym odcinku niedaleko Las Vegas Tuatara pobiła rekord prędkości. Najpierw Tuatara rozpędziła się do 484,53 km/h, a w drodze powrotnej do niewiarygodnych 532,93 km/h. To dało średnią 508,73 km/h. Trudno uwierzyć, na jakich oponach poruszał się ten samochód, pędząc z tak niewiarygodnymi prędkościami.

michelin

Zadziwiające fabryczne opony Michelin

Ten podtytuł brzmi trochę abstrakcyjnie, ale tak właśnie się stało. CarThrottle.com przeprowadził wywiad z założycielem SCC Jerodem Shelbym, który powiedział, że Tuatara pobiła rekord, korzystając z fabrycznych drogowych opon. Samochód w momencie bicia rekordu prędkości miał na kołach opony Michelin, które każdy z nas może kupić w sklepie. Firma SCC przetestowała oczywiście wcześniej opony przy niższych prędkościach i stwierdziła, że te spisują się po prostu świetnie. Na czas sobotniej próby nabito je azotem do odpowiednio wcześniej przygotowanych ciśnień, ale to właściwie tyle.

michelin

Mistrzowski model

Firma SCC użyła konkretnie opon Michelin Pilot Sport Cup 2. Są one powszechnie dostępne w branżowych sklepach, a co ciekawe, inżynierzy z SCC twierdzą, że nadal mają one limit do wykorzystania. Producent oczywiście podaje maksymalną nośność, która jest znacznie niższa, niż ta, z którą faktycznie można na nich podróżować, a my nie zalecamy testowania ich wytrzymałości w tak skrajnych warunkach. Trzeba jednak przyznać, że to imponujące. Warto jeszcze dodać, że nie tylko opony mają limit do wykorzystania. Kierowca, który prowadził Tuatarę, Oliver Webb twierdzi, że samochód także ma jeszcze spory zapas mocy, aby ten rekord ponownie poprawić. Czy zatem wkrótce firma SCC podejmie kolejną próbę? Niewykluczone.

Stig przeorał Audi RS6 aż wyła z rozkoszy! Tak to się powinno robić [WIDEO]

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej