Cupra Leon
Główna Motonowości Cupra Leon – sportowa nowość trafia do polskich salonów!

Cupra Leon – sportowa nowość trafia do polskich salonów!

przez Roksana Chwist
0 komentarz

Nowy model Cupry już w listopadzie trafi do salonów w Polsce. Czy nowa Cupra Leon również zachwyci? Już nie długo sami będziemy mogli się o tym przekonać.

Cupra Leon

Cupra Leon pojawi się z napędem hybrydowym typu plug-in. Dzięki zastosowaniu tego napędu auto odznacza się bardzo przyzwoitymi osiągami przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu emisji spalin. Samochód napędzany jest 1,4- litrowym silnikiem spalinowym TSI o mocy 150 km, oraz silnikiem elektrycznym o mocy 115 km. Dzięki takiemu rozwiązaniu auto to idealnie nadaje się na miejskie drogi.

Osiągi

Zasięg pojazdu w trybie elektrycznym wynosi 55-60 km. Zgodnie z homologacją WLTP dla wersji hatchback. Natomiast w wersji Sportstourer 54-59 km (WLTP). Ładowanie baterii przy użyciu Wallbox trwa zaledwie 3,5h (lub sześć godzin przy wykorzystaniu domowego źródła prądu o mocy 230 V). Dzięki wysoko wydajnemu systemowi emisja CO2 wynosi mniej niż 35 g na 100 km.

Cupra Leon

Cupra Leon e-Hybrid zawsze uruchamia się w trybie elektrycznym, jeśli oczywiście bateria jest wystarczająco naładowana. Napęd automatycznie przełącza się na tryb hybrydowy. Jednak tylko wtedy gdy prędkość wzrośnie powyżej 130 km/h bądź poziom baterii spadnie do określonego poziomu.

Wnętrze

Samochód przyciąga uwagę bogatym wyposażeniem m.in. pełnym oświetleniem LED, sportowym zawieszeniem, fotelami kubełkowymi oraz systemem bezkluczykowego dostępu. Projektantom modelu zależało na połączeniu sportowych osiągów z jak najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Cupra Leon

Hybrydowa Cupra Leon trafi do sprzedaży już w listopadzie. Natomiast benzynowa wersja modelu pojawi się w salonach na początku 2021 roku.

Fiat Panda 2021 w wersji Sport – czyje serca skradnie?

 

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej