bus
Główna Na drogach Konkretnie przeładowany bus to był najmniejszy problem szofera

Konkretnie przeładowany bus to był najmniejszy problem szofera

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Bus, który trafił w ręce inspektorów ITD, był znacznie cięższy, niż pozwalają na to przepisy. Jego kierowca również nie miał czystego sumienia.

Inspektorzy ITD prowadzili kontrole za bramkami poboru opłat na autostradzie A4 w Gliwicach w ostatni wtorek (27 października). Tego dnia skupiali się głównie na pojazdach dostawczych o masie całkowitej do 3,5 tony. Tak oto w ich ręce wpadł bus, który stał się bohaterem tego artykułu.

Za ciężki bus

Kontrolowany bus wraz z ładunkiem w pierwszej kolejności trafił na wagę inspektorów. Ta wskazała wynik ponad 6,1 tony. Oznaczało to, że był przeciążony o 2,6 tony! To jednak nie był największy problem, bo przecież ładunek można przeładować na drugi pojazd i jechać dalej. W trakcie kontroli wyszły na jaw inne komplikacje.

bus

Kierowca busa szybko przyznał się, że nie ma prawo jazdy. Okazało się, że stracił je za jazdę pod wpływem alkoholu. Na domiar złego bus nie miał ważnych badań technicznych, a jego dowód rejestracyjny zatrzymano już rok temu. Ostatni przegląd pojazdu był ważny do 2016 roku.

Kolejnym problemem okazał się brak obowiązkowej polisy OC posiadaczy pojazdów. Stan techniczny samochodu nie był najgorszy, ale inspektorzy znaleźli także jakieś wycieki płynów eksploatacyjnych z auta.

Finał kontroli

Kierowcę busa ukarano mandatami karnymi za stwierdzone naruszenia. Ta kontrola jednak będzie miała dla niego dalsze konsekwencje. Na jej miejsce funkcjonariusze ITD wezwali policję, która przeprowadziła z kierowcą dalsze czynności. Prowadzenie pojazdu mechanicznego pomimo cofniętych uprawnień stanowi bowiem przestępstwo.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej