szofer
Główna Na drogach ITD: Szofer pracujący w dziadtransie błysnął jak perła na gnoju

ITD: Szofer pracujący w dziadtransie błysnął jak perła na gnoju

przez Izaak Chwist
1 komentarz

Szofer zatrzymany przez inspektorów ITD miał jedno z najgłupszych wytłumaczeń, jakie kiedykolwiek słyszeliśmy. Patrząc się jednak na fakt, dla jakiego pracodawcy pracował i jakim zestawem jeździł, to w sumie nie dziwi.

Bez zabezpieczeń

Zachodniopomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego w środę (28 października) zatrzymali do kontroli tytułowego bohatera. Z daleka było widać, że z jego zestaw jest w kiepskim stanie, bo gdy jechał, z tylnej burty wysypywał się piasek. Szofer także zapomniał lub najzwyczajniej mu się nie chciało, zabezpieczyć ładunek plandeką.

Inspektorzy widząc zestaw już z daleka, nie mieli wątpliwości, że nie wszystko jest w nim, jak należy. Podczas kontroli ich przypuszczenia się w pełni potwierdziły. Pojazd miał liczne usterki i od kilku lat nie miał ważnych badań technicznych.

Niezaradny szofer

Do kompletu brakowało jeszcze uchybień przewoźnika i tutaj niestety też nie było lepiej. Z dokumentów wynikało, że przewoźnik wykonywał międzynarodowy transport drogowy z Niemiec do Szczecina bez wymaganej licencji. Co więcej, jego pracownik prowadzący zestaw nie miał wymaganych badań i szkoleń. Puentą postawy kierowcy było jego wytłumaczenie na brak wypełnionej wykresówki. Szofer oznajmił, że nie miał długopisu, więc nie miał jak tego zrobić. W sumie logiczne, z długopisem jak ze Świętym Graalem, niby jest, ale nikt nie może go znaleźć.

Kontrola zakończyła się nałożeniem na kierowcę kilku mandatów karnych m.in. z powodu naruszenia przepisów o przewozie ładunków sypkich, a także z uwagi na prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu. Kierowca usłyszał również zakaz dalszej jazdy. Natomiast wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone wysoką karą finansową.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam Wasilewski
Adam Wasilewski
2 miesięcy temu

Takich prywaciarzy państwo powinno dojechać tak żeby karę finansową spłacali z 10-15 lat jedząc tylko parówki z biedronki.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej