ITD
Główna Na drogach Szofer “stonogi” próbował głupio wymknąć się ITD

Szofer “stonogi” próbował głupio wymknąć się ITD

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowcy próbują różnych sztuczek, aby wymknąć się zarówno funkcjonariuszom ITD, jak i policji. Tym razem zawodowy szofer liczył, że zmiana trasy przejazdu pomoże w uniknięciu rozmowy z inspektorami.

Prawie wykiwał ITD

Wielu kierowców zawodowych próbuje na różne sposoby naginać prawo i unikać odpowiedzialności. Zaczynając od podłożonych magnesów, idąc przez wyłączniku tachografu, a na omijaniu kontroli ITD kończąc. Właśnie tą ostatnią metodę próbował zastosować kierowca “stonogi”. ITD jednak wcześniej wypatrzyło zestaw, który nagle postanowił odjechać w innym kierunku.

ITD

Tradycyjnie przeładowany

Przewóz kontenerów niestety wyjątkowo często odbywa się niezgodnie z prawem. Dlaczego? Otóż ciągniki siodłowe ciągnące naczepy z kontenerami są bardzo często przeładowane i inspektorzy ITD doskonale zdają sobie z tego sprawę. Gdy organizowane są akcje łapania “przeładowanych pojazdów” to głównie na takich transportach skupiają się krokodylki.

Opisana tutaj kontrola miała miejsce w środę (4 listopada). 8-osiowy zespół pojazdów z dwoma załadowanymi kontenerami na widok inspektorów z Piły postanowił zjechać z głównej drogi na lokalne. Nie umknęło to jednak uwadze inspektorów i po chwili zatrzymali pojazd, a następnie skierowali go na wagę. „Stonoga” z ładunkiem ważyła ponad 55 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton.

Nieprawidłowy transport wstrzymano. Kierowcę ukarano mandatami na kwotę 850 złotych. Natomiast wobec przewoźnika wszczęto postępowanie w sprawie nałożenia 15 tys. zł kary.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej