Główna E-Mobilni Volvo Truck zaprezentowało elektryzującą gamę ciężarówek

Volvo Truck zaprezentowało elektryzującą gamę ciężarówek

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Wszyscy wiemy jak, bardzo ważny jest bardziej ekologiczny transport towarów drogą lądową.  Volvo Truck wychodzi naprzeciw ekologii i wprowadza do produkcji całkowicie elektryczne modele swoich ciężarówek.

Volvo Truck ogłosiło w tym tygodniu, że od 2021 roku przewoźnicy w Europie będą mogli zamawiać w pełni elektryczne wersje ciężkich ciężarówek. Firma już od 2019 roku oferowała modele Volvo FL Electric i Volvo FE Electric przeznaczone do miejskiej dystrybucji i wywozu śmieci. Głównie, są one dostępne w Europie. W Ameryce Północnej firma rozpocznie sprzedaż Volvo VNR Electric do transportu regionalnego już od 3 grudnia 2020 r.

Volvo Truck

Modele Volvo o zasięgu 300 km

Kolejnym etapem będzie wprowadzenie ciężkich modeli: Volvo FH Electric, Volvo FM Electric i Volvo FMX Electric, przeznaczonych do transportu regionalnego i budownictwa miejskiego w Europie.
Masa całkowita zestawu wyniesie do 44 ton. Według Volvo będzie wiele możliwości konfiguracji baterii, a najlepsze z nich będą miały zasięg do 300 km. Sprzedaż tych ciężarówek rozpocznie się w Europie w 2021 roku, ale produkcja seryjna planowana jest na 2022 rok.

Sprzedaż rozpocznie się w przyszłym roku, a produkcja masowa rozpocznie się w 2022 r.

Oznacza to, że od 2021 r. Volvo Truck będzie sprzedawać w Europie pełną gamę elektrycznych samochodów ciężarowych. Ich przeznaczenie to dystrybucja, wywóz śmieci, transport regionalny i budownictwo miejskie. Nowe ciężarówki przechodzą obecnie testy. Niewątpliwie wkrótce, również inne firmy z Grupy Volvo ogłoszą własne pojazdy elektryczne wyposażone w tę samą technologię.
Co więcej, firma zapowiada, że w najbliższych latach do pojazdów typu BEV, czyli całkowicie elektrycznych, dołączą pojazdy napędzane paliwami wodorowymi o większym zasięgu.

Volvo Truck

Projekt Volvo Truck na następne dziesięciolecia

Pojazdy elektryczne do wymagających i ciężkich przewozów długodystansowych pojawią się w tym dziesięcioleciu. Z pewnością chodzi o pojazdy elektryczne zasilane bateriami i ogniwami paliwowymi o większym zasięgu. Volvo zamierza rozpocząć sprzedaż elektrycznych ciężarówek napędzanych wodorem w drugiej połowie tej dekady. Celem firmy jest, aby cała gama produktów była wolna od paliw kopalnych do 2040 r.

Czy to nie szczytny cel? Jak Wam się podoba taka wizja elektrycznych samochodów ciężarowych. Czyżby pospolite „śmieciarki” nie będą już robić tyle hałasu wczesnym rankiem? Z zaciekawieniem przyglądamy się takim nowością i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy publikować więcej takich artykułów.

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej