Lamborghini
Główna Na drogach Policjanci w Lamborghini pokonali 490 km w 2h! Wieźli ważną przesyłkę

Policjanci w Lamborghini pokonali 490 km w 2h! Wieźli ważną przesyłkę

przez Izaak Chwist
1 komentarz

Kilkukrotnie pisaliśmy o nietypowym wykorzystaniu polskich policyjnych BMW np. do transportu chorych. Włoska policja również dokonała imponującego wyczynu godnego pochwały. Karabinierzy pokonali dystans 490 km w zaledwie 2h! Po co? Już wyjaśniamy.

Włochy podobnie jak reszta Europy walczy z pandemią koronawirusa. Tamtejsza służba zdrowia cierpi na niedobór karetek pogotowia, dlatego chętnie korzysta z pomocy innych służb. W tym wypadku poprosili o wsparcie funkcjonariuszy w ich super szybkim radiowozie. Karabinierzy mieli za zadanie najszybciej jak to możliwe przewieźć nerkę na trasie Padwa-Rzym. Dystans 490 kilometrów pokonali w imponującym tempie.

Lamborghini Huracan robi wrażenie

Bez wątpienia w tak dobrym wywiązaniu się z tego zadania włoskim policjantom pomógł im ich samochód, czyli Lamborghini Huracan. Dla formalności przypomnijmy, że w tym motoryzacyjnym cacku pod maską pracuje 5,2-litrowy motor V10 o mocy około 640 KM, który pozwala osiągać pierwszą setkę w czasie mniej więcej 2,9 sekundy. Dzięki tej mocy dystans 489 km policjanci pokonali w nieco ponad 2 godziny. Oznacza to, że jechali średnio 230 km/h, a właściwie jeszcze szybciej, ale do tego zaraz wrócimy. Tutaj warto także dodać, że według wskazań Google Maps, czas potrzebny na pokonanie tej trasy wynosi około 5 godzin!

Lamborghini

Wracając do średniej prędkości tego imponującego przejazdu, to musiała ona wynieść jeszcze więcej. Dlaczego? Z prostego powodu. Karabinierzy musieli w trakcie pokonywania tej trasy co najmniej raz zatankować. Ciężko wyczuć ile zajęła im wizyta na stacji benzynowej i tankowanie, ale spokojnie możemy założyć, że średnia przejazdu wzrosła do 250 km/h. Ciekawostką jest także fakt, że samochód ten często uczestniczy w podobnych akcjach, ponieważ ma specjalnie zamontowaną lodówkę przystosowaną do przewozu organów. Tak długa trasa w jego wykonaniu to jednak mimo wszystko rzadkość.

Powiązane artykuły

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jan Paweł Długi
Jan Paweł Długi
2 miesięcy temu

Włochy: superszybkie Lamborghini.
Polska: Tarpan Honker.

Jaki kraj, jacy ludzie taka motoryzacja, p0lacy robacy.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej