ITD
Główna Na drogach ITD informuje o za ciężkich ciężarówkach. Busy bywają bardziej przeładowane

ITD informuje o za ciężkich ciężarówkach. Busy bywają bardziej przeładowane

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD donoszą o czterech przeładowanych ciężarówkach, które wycofali z ruchu. W naszym odczuciu tak naprawdę porządnie przeładowana była jedna, ale sami oceńcie.

Funkcjonariusze ITD postanowili optymalnie wykorzystać krótszy tydzień pracy i od poniedziałku skrupulatnie kontrolowali ciężarówki. Przez dwa ostatnie dni (poniedziałek/wtorek) zatrzymali cztery zestawy, które przeładowano. Sami oceńcie, jak bardzo przesadzili kierowcy ze swoimi ładunkami.

ITD

Fot. GITD

Niechlubny rekordzista wpadł w ręce inspektorów w poniedziałek (9 listopada) na ul. Rakowieckiej w Piotrkowie Trybunalskim. Samochód ciężarowy z hydraulicznym dźwigiem i przyczepą przewoził trzy duże zbiorniki betonowe z pokrywami. Tutaj jego masa całkowita faktycznie była sporo większa od dopuszczalnej. Zestaw ważył 49,9 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Oczywiście zbyt duża waga spowodowała także przekroczenie dopuszczalnego nacisku na osie.

ITD

Fot. GITD

Trzy ciężarówki w rękach ITD

Kolejny dzień (10 listopada) to następne „sukcesy” inspektorów. Tym razem zatrzymali trzy przeładowane ciężarówki. Do rekordzisty z poniedziałku jednak wszystkim trochę brakowało. Wszystkie trzy zestawy przewoziły buraki cukrowe oraz kiszonki. Ciągniki siodłowe z naczepami i ładunkiem ważyły odpowiednio: 44,55 tony, 43,1 tony i 41,3 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Tutaj też do zbyt wysokiej wagi całego zestawu doszło przekroczenie dopuszczalnych nacisków na osie. W jednej z naczep brakowało również badania technicznego, w związku z czym zatrzymano jej dowód rejestracyjny.

Tylko ciężarówka przewożąca szamba betonowe trafiła na parking strzeżony. Pozostałe trzy zestawy, które przewoziły buraki cukrowe i kiszonki odjechały z miejsca kontroli po przeładowaniu nadmiaru ładunku. Wszystkich kierowców ukarano mandatami, a przewoźnicy czekają na wynik wszczętych postępowań administracyjnych.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej