Tesla Model 3
Główna E-Mobilni Najnowsza Tesla Model 3 z lepszym akumulatorem?

Najnowsza Tesla Model 3 z lepszym akumulatorem?

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Tesla Model 3 w najnowszej odsłonie może pochwalić się kolejną poprawką dotyczącą akumulatora. Wygląda na to, że samochód wyposażono w ogniwa o większej gęstości.

Wszystko wskazuje na to, że odświeżona Tesla Model 3 jest wyposażona w ogniwa o większej gęstości energii (o kilka procent) o łącznej pojemności 82 kWh. Dokładną wartość podobno znaleziono w dokumentach Tesli dotyczących z importu modelu 3 LR AWD do Niemiec. Tak przynajmniej twierdzi użytkownik reddit Corio13, który znalazł poniższe zdjęcie na niemieckim forum.

Tesla Model 3

Według różnych źródeł samochody z lat modelowych 2019 i 2020 miały 79 kWh. Oznacza to, że nowy pakiet zyskałby około 3 kWh. To tłumaczyłoby natomiast, w jaki sposób Tesla osiągnęła zwiększone oceny z zakresu EPA dla modelu 3 2021. Informacja ta również pokrywa się z zapowiedziami firmy Panasonic, która kilka miesięcy temu zapowiadała zbliżającą się poprawę gęstości ogniw o około 5%. W ciągu najbliższych 5 lat poprawa ta ma być jeszcze znaczniejsza i wynieść około 20%.

Warto dodać, że liczba 82 kWh dotyczy wersji Long Range Modelu 3 (nie Standard Range Plus). Zakładamy, że podobny wzrost gęstości ogniw będzie miał miejsce również w modelu Long Range Y.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej