Honda e
Główna E-Mobilni Honda E zostawiła inne elektryki w tyle. Wyprzedziła nawet Teslę

Honda E zostawiła inne elektryki w tyle. Wyprzedziła nawet Teslę

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Honda e, która jest pierwszym elektrycznym pojazdem Hondy w Europie, uzyskała tytuł „German Car of the Year 2021”. Tym samym, została ona pierwszym laureatem japońskiej marki w historii tego konkursu w Niemczech. Honda e zwyciężyła także w kategorii „Nowa energia”.

To kolejna z serii prestiżowych nagród przyznanych Hondzie e od jej premiery, wiosną 2020 r. Wśród nich znalazło się najwyższe wyróżnienie w konkursie Red Dot Design Awards.

Tytuł German Car of the Year przyznawany jest przez jury złożone z czołowych niemieckich dziennikarzy motoryzacyjnych. Gremium testuje i ocenia najnowsze samochody pod kątem użyteczności, właściwości jezdnych, znaczenia rynkowego i poziomu innowacyjności. Zwycięzcy pięciu kategorii – Kompakt, Premium, Luksusowe, Nowa energia i Sportowe – podlegają kolejnej ocenie, która wyłania głównego zwycięzcę.

Najnowsza nagroda dla Hondy e jest następstwem pasma sukcesów w całej Europie. W Wielkiej Brytanii Honda e triumfowała w konkursie Autocar „Britain’s Best Car” Awards 2020 w kategorii „Best Car Tech”, a ostatnio otrzymała tytuł „City/Small Car of the Year” w konkursie News International Motor Awards 2020.

W Niemczech Honda e – poza tytułem German Car of the Year – otrzymała również nagrodę EuroCarBody 2020, przyznaną przez Automotive Circle. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej zdobyła dwie prestiżowe nagrody Red Dot za wybitne wzornictwo, m.in. wyróżnienie „Best of the Best 2020”. Od tego czasu Honda e była elementem ekspozycji w słynnym Muzeum Red Dot Design w Essen, w Niemczech.

Honda e jest wprowadzana na rynki Europy od połowy tego roku i jest ważnym modelem na drodze do realizacji zobowiązania Hondy.  Zakłada ono zelektryfikowanie do 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej