transport
Główna Na drogach Transport się jednak nie opłaca. Właściciel firmy jechał na magnesie

Transport się jednak nie opłaca. Właściciel firmy jechał na magnesie

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Stare prześmiewcze powiedzenie wśród kierowców brzmi: transport się nie opłaca. I być może faktycznie coś w tym jest, skoro nawet właściciela firmy inspektorzy ITD przyłapali, gdy jechał na magnesie.

Inspektorzy ITD prowadzili kontrole na odcinku krajowej „dwunastki” w Radomiu w ostatni piątek (22 listopada). Było już po godzinie 22, gdy zatrzymali zestaw, za którego kierownicą siedział przedsiębiorca. Podczas prowadzonych czynności kontrolnych, a konkretnie w trakcie analizy danych z tachografu okazało się, że kierowca w chwili zatrzymania rejestrował na karcie odpoczynek zamiast jazdy.

ITD

Transport się nie opłaca

Było to możliwe, ponieważ szofer przyłożył magnes do impulsatora skrzyni biegów. Co ciekawe, nieuczciwy przedsiębiorca przyznał się do winy. Jednak nie chciał wyjaśnić inspektorom, co go skłoniło do takiego zachowania i narażania siebie oraz firmy na kary finansowe. Wszystko wskazuje na to, że chciał w tym czasie “wykręcić” 45-minutową pauzę, do której zmuszał go wykorzystany już czas jazdy.

Wobec przewoźnika funkcjonariusze ITD wszczęli postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Za zakłócanie prawidłowej pracy tachografu magnesem przedsiębiorcy grozi 10 tysięcy złotych kary. Co więcej, szofer zadarł również z prokuraturą. W trakcie jazdy z przyłożonym magnesem drogomierz ciężarówki nie rejestruje przejechanych kilometrów, a taki stan rzeczy powoduje popełnienie przestępstwa, a nie jak jakiś czas temu, wykroczenia.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej