w ciężarówce
Główna Na drogach W ciężarówce brakowało bezpiecznika. Kierowca wyjął go celowo

W ciężarówce brakowało bezpiecznika. Kierowca wyjął go celowo

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD zorientowali się, że w ciężarówce brakuje ważnego powodu. Szybko okazało się, że to nie przypadek, a celowe działanie kierowcy.

Właśnie poznaliśmy kolejny myk, który mogą stosować kierowcy niektórych ciężarówek, aby łamać prawo. Okazuje się, że wyjęcie bezpiecznika wystarczy, aby oszukać tachograf. Jakie to proste, prawda?

Inspektorzy ITD z Łodzi zatrzymali tę ciężarówkę w ostatni wtorek (24 listopada) w punkcie poboru opłat przy węźle Piątek na autostradzie A1. Za kierownicą pojazdu siedział jednocześnie właściciel firmy. Transport przewoził ładunek blachy z Płocka do Świętochłowic.

w ciężarówce

W ciężarówce brakowało wykresówki

Gdy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przystąpili do kontroli tachografu, okazało się, że nie ma w niej wykresówki. Co więcej, w trakcie przemieszczania się ciężarówki czas jazdy i odległość przebytej drogi nie były rejestrowane.

Podczas rozmowy z inspektorami przedsiębiorca otwarcie przyznał, że po załadunku w Płocku wyjął bezpiecznik ze skrzynki z bezpiecznikami, aby wyłączyć drogomierz i tachograf. To jednak nie wypłynęło na wyniki kontroli.

Wobec przedsiębiorcy ITD wszczęło postępowanie administracyjne za nierejestrowanie czasu pracy. Jest one zagrożone wysoką karą pieniężną. Ponadto w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa ingerencji w drogomierz na miejsce kontroli wezwano policję, która przeprowadziła dalsze czynności.

To już kolejny przedsiębiorca za kierownicą swojego zestawu, który celowo łamie prawo. Niestety okazuje się, że przykład idzie z góry.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej