ładunek
Główna Na drogach Jechał bez koła, bo szef mu kazał. Wiózł ciężki ładunek

Jechał bez koła, bo szef mu kazał. Wiózł ciężki ładunek

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca ciężarówki zdecydował się kontynuować podróż mimo tego, iż w jego naczepie brakowało koła. Okazało się, że do takiego postępowania zmusił go szef, którego nie obchodziło, jak ciężki wiezie ładunek jego pracownik.

Niestety to nie pierwszy raz, gdy słyszymy, że kierowca decyduje się łamać przepisy z powodu swojego pracodawcy. Tym razem jednak zawodowy szofer przestrzegał czasu jazdy, ale zdecydował się na jazdę nie do końca sprawnym zestawem. Wszystko przez to, że jego pracodawca chciał przyoszczędzić na serwisie.

Ciężki ładunek bez jednego koła

Inspektorzy Transportu Drogowego zauważyli niekompletny zestaw w środę (25 listopada) na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat Tarnawa. Nic w tym dziwnego, bo ciężarówka bez jednego koła dosyć mocno rzuca się w oczy. W związku z tym musieli podjąć interwencję.

Mundurowi zatrzymali pojazd w bezpiecznym miejscu w pobliżu kolejnego zjazdu. Następnie przystąpili do czynności kontrolnych i wyjaśniania tej nietypowej sytuacji.

Byle taniej

Okazało się, że transport jechał z Niemiec do Polski i przewoził 19-tonowy ładunek. Natomiast oś pojazdu, na której brakowało koła, kierowca przymocował do ramy pojazdu pasami służącymi do spinania ładunku. Jest to rozwiązanie, które widzieliśmy już na drogach niejednokrotnie. Jest ono niezgodne z prawem, ale bardzo praktyczne, gdy trzeba podjechać kawałek ciężarówką do serwisu. W tym wypadku jednak to nie był kawałek.

Szofer tłumaczył, że usterka zostanie usunięta w warsztacie w Nowym Tomyślu. Właśnie w to miejsce kazał mu jechać jego pracodawca, zamiast naprawić zestaw w najbliższej okolicy, w której doszło do awarii. Trzeba przyznać, że to bardzo słaby sposób przedsiębiorcy na szukanie oszczędności.

W związku z powyższym inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz wydali całkowity zakaz dalszej jazdy. Wobec przewoźnika drogowego inspektorzy wszczęli natomiast postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej