kierowca ciężarówki
Główna Na drogach Kierowca ciężarówki miał na pace imigranta i wjechał z nim do Polski. Usłyszał zarzuty

Kierowca ciężarówki miał na pace imigranta i wjechał z nim do Polski. Usłyszał zarzuty

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca ciężarówki wjechał na terytorium naszego kraju, najprawdopodobniej nie wiedząc, że na jego naczepie podróżuje nieproszony gość. Nielegalnego pasażera odkryli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, a kierujący zestawem usłyszał przez to zarzuty.

Problem nielegalny imigrantów dotyczy wielu europejskich krajów, szczególnie Francji i okolicznych Państw. Do Polski jednak trafiają oni znacznie rzadziej. Tym razem osobę, która nielegalnie chciała przekroczyć granicę, zatrzymano na polskim przejściu.

straż graniczna

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem 23 listopada funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zauważyli na naczepie kontrolowanej ciężarówki mężczyznę. Okazało się, że nielegalny imigrant ukrył się w belach materiału. Mężczyzna miał 24 lata i był obywatelem Syrii. Nie miał przy sobie dokumentów, które uprawniałyby go do wjazdu na terytorium Polski. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali go oraz przedstawili mu zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Grozi za niego kara nawet od 3 lat więzienia.

Polscy funkcjonariusze zwrócili się do ukraińskich służb granicznych o przekazanie go w ramach readmisji uproszczonej. Ukraińcy jednak odmówili przyjęcia do siebie 24-latka. Polskim służbom pozostało odesłanie go na kwarantannę, a następnie do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców.

Kierowca ciężarówki z karą finansową

46-letni obywatel Turcji, który prowadził kontrolowany zestaw, również został zatrzymany. Co ciekawe, polskie władze przedstawiły mu zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Kierowca ciężarówki postanowił dobrowolnie poddać się karze finansowej. Po zakończeniu czynności został zwolniony.

Źródło: Straż Graniczna

Powiązane artykuły

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej