SOP
Główna W korku SOP ogłasza przetarg na kolejne samochody. W końcu rząd stać na takie wydatki

SOP ogłasza przetarg na kolejne samochody. W końcu rząd stać na takie wydatki

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowcy SOP już wkrótce będą wozić swoich przełożonych w nowych samochodach. Służba Ochrony Państwa ma konkretne wymagania co do ich konfiguracji, a w złożeniu zamówienia nie przeszkadzają inne obecne wydatki rządu.

Następcy BOR-u mieli zatrzeć negatywne wrażenie pozostawione przez ich poprzedników, którzy nagminnie powodowali zdarzenia drogowe. Ci niestety także się nie popisali i szybko doszło do kilku zdarzeń, w których uczestniczyli znani polityce. SOP zatem zyskał szybko wątpliwą sławę.

SOP

Skoda Superb

SOP w nowych autach

Kierowcy Służby Ochrony Państwa ponownie mogą liczyć na nowe pojazdy w swojej flocie. W złożeniu zamówienia na drogie limuzyny nie przeszkadza nawet obecnie panująca pandemia i inne mogłoby wydawać się ważniejsze wydatki. Dlatego SOP dokładnie sprecyzował swoje wymagania dotyczące przetargu.

W ręce kierowców ma trafić 25 nowych pojazdów z różnych klas. Będą to cztery kompaktowe auta (długość nadwozia min 430 cm, moc silnika minimum 90 kW), dwa klasy średniej (długość min. 475 cm, moc silnika min. 140 kW), cztery kompaktowe kombi (długość min. 455 cm, moc min. 90 kW), dziesięć vanów różnej wielkości oraz dwa dostawcze samochody o masie do 3,5 tony.

Zwieńczeniem zamówienia są trzy luksusowe SUV-y o długości nie mniejszej niż 480 cm z silnikami o mocy przynajmniej 220 kW i z napędem na wszystkie koła. Mają one także posiadać luksusowe wyposażenie w postaci skórzanej tapicerki, podgrzewanych i wentylowanych foteli itp.

Nieoznakowane BMW

Bawić to się trzeba umieć

Co ciekawe SOP zamówił również trzy łodzie motorowe. Pierwszą z nich będzie klasyczna motorówka, drugą łódź typu RIB (z pneumatycznym kadłubem), a trzecia łódź elektryczną.

Na koniec przypomnijmy, że CBA także czeka już na nowe pojazdy, którymi są BMW serii 3. 11 samochodów za 1,243 mln zł czeka już na dołączenie do tej jednostki.

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej