Główna Motonowości Oto nowy Mercedes Maybach. Ten samochód będzie absolutnie wyjątkowy pod wieloma względami

Oto nowy Mercedes Maybach. Ten samochód będzie absolutnie wyjątkowy pod wieloma względami

przez Sławek Kajzar
0 komentarz

Z czym kojarzy się wam Mercedes Maybach? Blichtr, respekt, prestiż, bogactwo, wygoda, komfort – wymieniać można bez końca. Producent zaprezentował nową wersję tego kultowego pojazdu.

Mercedes-Maybach Klasy S to klasyczna trójbryłowa limuzyna. Wyróżniają ją m.in. charakterystyczna pokrywa silnika z chromowaną „płetwą” oraz typowa dla Mercedesa-Maybacha osłona chłodnicy z pionowymi, trójwymiarowymi listwami ozdobnymi.

Wnętrze Mercedesa-Maybacha Klasy S bazuje na rewolucyjnym wzornictwie kabiny nowego Mercedesa Klasy S. Architektura deski rozdzielczej, konsoli środkowej i podłokietników zdaje się unosić w przestrzeni. Cyfrowy luksus harmonijnie łączy się tu z analogowym i to coś, co docenią wszyscy.

mercedes

Mercedes Maybach – istnieje lepsza limuzyna?

Na pokładzie nie brakuje przejawów „klasycznego” luksusu. Na przykład tylne strony oparć przednich foteli zdobią obszerne wykończenia z wysokiej jakości drewna. W przypadku pakietu First Class dla podróżujących z tyłu podobne elementy znajdują się pomiędzy tylnymi siedzeniami.

Jednostki napędowe Mercedesa-Maybacha Klasy S pochodzą z oferty Mercedes-Benz i są częściowo wspomagane elektrycznie. Elektryfikacja jest realizowana za pomocą rozrusznika zintegrowanego z alternatorem drugiej generacji (ISG). Zapewnia on dodatkowy „zastrzyk” mocy (tzw. funkcja boost, do 15 kW/20 KM), ułatwia efektywne „żeglowanie” podczas jazdy ze stałą prędkością. Sprawia też, że system start/stop działa jeszcze płynniej i ogólnie poprawia efektywność układu napędowego.

Seryjne wyposażenie obejmuje zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z ciągłą regulacją tłumienia ADS+. Korzystając z trybów jazdy dostępnych w ramach systemu DYNAMIC SELECT, kierowca może indywidualnie modyfikować charakterystykę pracy zespołu napędowego, ESP®, zawieszenia i układu kierowniczego. DYNAMIC SELECT oferuje specjalny tryb jazdy MAYBACH, całkowicie skoncentrowany na komforcie.

mercedes maybach

Taki jest nowy Maybach

Nowa luksusowa limuzyna notuje jeszcze lepszy poziom niwelacji niepożądanych hałasów, drgań i wibracji (NVH) niż najnowsza generacja Klasy S. Szerzej zakrojone zabiegi z zakresu ograniczenia NVH miały na celu głównie zwiększenie komfortu podróżujących z tyłu – np. w obszarze tylnych nadkoli zastosowano dodatkową piankę absorbującą. Ponieważ okna w słupkach C znajdują się blisko głów pasażerów, wykonano je z grubszego, laminowanego szkła. Na życzenie dla Mercedesa-Maybacha dostępne są zoptymalizowane pod kątem hałasu opony z tłumikami z pianki.

Projektując Mercedesa-Maybacha Klasy S, szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo podróżujących w tylnej części kabiny. Świadczy o tym innowacyjna tylna poduszka powietrzna (wyposażenie opcjonalne), która podczas ciężkich zderzeń czołowych może znacznie zmniejszyć obciążenia działające na głowy i szyje pasażerów zapiętych pasami bezpieczeństwa, podróżujących na zewnętrznych tylnych siedzeniach.

W nowym Mercedesie-Maybachu Klasy S osoby siedzące z tyłu mogą po raz pierwszy korzystać z automatycznego „przedłużacza” pasa bezpieczeństwa, który w pośredni sposób zachęca do zapięcia pasa i ułatwia ten proces. Przedłużacz pasa jest zintegrowany z regulowanym oparciem fotela Executive, dzięki czemu zawsze znajduje się we właściwej pozycji.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej