bottas
Główna Motorsport Valtteri Bottas z pole position do wyścigu w Bahrajnie. Pierwsza trójka w różnicy 0,056 sekundy

przez Sławek Kajzar
0 komentarz

Za nami kwalifikacje przed Grand Prix Sakhiru. Drugi wyścig sezonu w Bahrajnie z pole position rozpocznie Valtteri Bottas, drugie miejsce zajął George Russell, trzecie Max Verstappen. Różnica w tej trójce wyniosła 0,056 sekundy.

Już w pierwszej części czasówki najlepszy czas wykręci Bottas, przed Verstappenem i Russellem. Odpadło dwóch debiutantów w F1 – Jack Aitken i Pietro Fittipaldi oraz trzech kolejnych pechowców – Kevin Magnussen, Nicholas Latifi i Kimi Raikkonen.

Po chwili w Q2 świetny czas osiągnął Verstappen, który ukończył przed Sergio Perezem. Ale najważniejsze jest to, że Bottas i Russell przejechali swoje najlepsze okrążenia na oponie pośredniej. To ogromna przewaga strategiczna na jutrzejszy wyścig – pozostali zawodnicy z pierwszej dziesiątki wystartują na oponie miękkiej, co może oznaczać, że będą musieli zaliczyć jutro jeden pit stop więcej, od dwójki Mercedesa.

Bottas

Bottas z pole. Pierwszy rząd Mercedesa

Wreszcie w Q3 najlepszy też był Fin z Mercedesa. Pokonał on Russella o 0,026 i Verstappena o 0,056 sekundy. Dalej znaleźli się Leclerc, Verstappen i Kwiat, który kompletuje trzeci rząd. Start jutrzejszego wyścigu o 18:10.