młody kierowca
Główna Na drogach Młody kierowca podwójnie stracił uprawnienia. Jak to możliwe? [WIDEO]

Młody kierowca podwójnie stracił uprawnienia. Jak to możliwe? [WIDEO]

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Określenie młody kierowca często kojarzy nam się z niedoświadczonym i nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu. Niestety, ale pewien odsetek tych ludzi regularnie pracuje na taką opinię całej grupy, a przy okazji na wysokie stawki za OC.

W ostatnich dniach to już kolejny głośny incydent z udziałem świeżo upieczonego szofera. Tym razem młody kierowca nie spowodował wypadku, ale poruszał się z takimi prędkościami, że aż się prosiło o nieszczęście. Przypomnijmy, że dopiero co pisaliśmy o poważnym zdarzeniu z udziałem niewiele młodszego chłopaka. Przejdźmy jednak do pseudo bohatera tego artykułu.

Młody kierowca został zatrzymany w poniedziałek wieczorem, na ulicy Sikorskiego w Rzeszowie. Mężczyzna sam zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdy w pewnym momencie jadąc swoim SEAT-em wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Ten oczywiście był wyposażony w wideorejestrator, który zarejestrował wybryki 20-latka. Funkcjonariusze ruszyli za SEAT-em i dokonali pomiaru prędkości. Okazało się, że osobówka pędziła aż 184 km/h! Warto podkreślić, że w miejscu, w którym dokonano pomiaru, obowiązywało ograniczenie do 70 km/h!

Młody kierowca i dużo punktów

Po zatrzymaniu pędzącego samochodu policjanci przystąpili do rutynowych czynności. Kierowcą okazał się mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który – jak już wspomnieliśmy – miał zaledwie 20 lat. Co więcej, posiadał on uprawnienia do prowadzenia pojazdów zaledwie od roku i w tym czasie nazbierał łącznie ponad 20 punktów karnych za popełnione wykroczenia. Przypomnijmy, że limit dla świeżo upieczonych kierowców wynosi 20 punktów karnych, a po przekroczeniu tej liczby, następuje utrata prawo jazdy.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkowi uprawnienia za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h terenie zabudowanym. To jednak nie wszystko. Mężczyzna stracił je jednocześnie za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów. Oznacza to, że za 3 miesiące, zamiast udać się do starostwa po odbiór dokumentu, będzie musiał ponownie zdawać egzamin praktyczny na prawo jazdy.

Źródło: Policja

Powiązane artykuły

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej