wstrzymana produkcja hondy
Główna Motonowości Produkcja Hondy Civic Type R wstrzymana! Kuriozalny powód

Produkcja Hondy Civic Type R wstrzymana! Kuriozalny powód

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Brexit, na który zdecydowała się Wielka Brytania, daje się powoli we znaki lokalnemu rynkowi. Właśnie wstrzymano tam produkcję Hondy Civic Type R. Skąd taka decyzja?

Brexit wywołał wiele zamieszania w całej Unii Europejskiej. Taka decyzja Wyspiarzy nie mogła odbić się bez echa również na rynku motoryzacyjnym, na którym zaczyna już brakować potrzebnych części. Jest to spowodowane z ogromnym ruchem w portach, który doprowadził do wyjątkowo mocnych opóźnień. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy rzuciły się do hurtowych zamówień, aby nagromadzić potrzebnych materiałów przed ostatecznym terminem Brexitu.

Ten stan rzeczy odczuła już fabryka Hondy, która zlokalizowana jest w Swindon w Wielkiej Brytanii. Bloomberg informuje, że wstrzymano w niej produkcję w ostatni wtorek właśnie z powodu opóźnień w dostawach. Rzecznik japońskiego producenta poinformował, że produkcja zostanie wznowiona tak szybko, jak to możliwe.

Produkcja Hondy wstrzymana

Honda Civic Type R

Wstrzymana produkcja Hondy Civic Type R

Fabryka w Swindon produkuje wyłącznie model Civic Hatchback, włącznie z najciekawszą jego wariantem, czyli Type R. Tylko w ubiegłym roku wyprodukowano tam około 110 000 egzemplarzy tego modelu. Przypomnijmy, że koncern w 2019 podjął decyzję w 2019 roku, aby zamknąć tę fabrykę. To ma jednak nastąpić dopiero w przyszłym roku. Wtedy na rynek powinna trafić nowsza odsłona Civica. Wiadomo już również, że na drogi nie trafi już niegdyś cenione nadwozie coupe z powodu jego słabnącej popularności.

Wracając jeszcze do Brexitu, to politycy z Wielkiej Brytanii i UE nadal prowadzą negocjacje w celu zawarcia odpowiedniego porozumienia. W najgorszym wypadku, wyjście Wielkiej Brytanii bez osiągniętego porozumienia, zakończy się 10% cłem na samochody oraz 4% na części samochodowe. Ogłaszając plany zamknięcia fabryki w Swindon, Honda poinformowała, że ​​wynik głosowania nad Brexitem w 2016 roku nie wpłynął na jej decyzję.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej