tachografy do ciężarówek
Główna Na drogach Przewoźnik montował stare tachografy do swoich ciężarówek

Przewoźnik montował stare tachografy do swoich ciężarówek

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Przewoźnik z Chorwacji najwidoczniej nie mógł się pogodzić z wprowadzeniem tachografów cyfrowych do ciężarówek. W związku z tym znalazł rozwiązanie.

Tachografy cyfrowe zdecydowanie ograniczyły możliwości zawodowych kierowców pod kątem ingerencji w czas pracy. Wszystkie dane zapisywane są na karcie, z którą niewiele da się zrobić. Z wykresówkami było znacznie prościej, bo zawsze można ją było zgubić/zniszczyć itd.

tachografy do ciężarówek

Fot. GITD

Nowe tachografy dla ciężarówek oraz autobusów

Najwidoczniej za takimi czasami tęsknił chorwacki przewoźnik. Jego ciężarówkę inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali w czwartek (10 grudnia) na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas kontroli okazało się, że w ciągniku zarejestrowanym po raz pierwszy w 2008 r. zainstalowany jest tachograf analogowy. Przypomnijmy, że od dnia 1 maja 2006 r. w ciężarówkach oraz w autobusach powinny być instalowane tachografy cyfrowe.

Co więcej, inspektorzy ITD ustalili, że w kwietniu 2019 roku inna ciężarówka należąca do tego samego przedsiębiorcy miała stwierdzone przez ITD identyczne naruszenie. Wówczas przewoźnika ukarano karą w wysokości 10 tys. zł. Teraz zapewne otrzyma ją ponownie. Dodatkowo 2 tys. zł kary może otrzymać osoba zarządzająca transportem w firmie.

Po zakończeniu kontroli ciężarówkę skierowano do serwisu tachografów, w którym zdemontowano obecny tachograf oraz zainstalowano nowy zgodny z przepisami. Kosztami za tę usługę także obciążono przewoźnika.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej