ITD
Główna Na drogach Kolejna za ciężka stonoga w rękach ITD. Kara może sięgnąć 28 tys. zł

Kolejna za ciężka stonoga w rękach ITD. Kara może sięgnąć 28 tys. zł

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD regularnie zatrzymują przeładowane pojazdy, które według mundurowych znacząco przyczyniają się do degradacji dróg. Tym razem zatrzymali stonogę przewożącą kontenery morskie.

Raczej nikt związany z transportem nie dziwi się, że podczas kontroli stonogi przewożącej kontenery morskie wyszły nieprawidłowości. Te pojazdy chyba najczęściej ze wszystkich bywają przeładowane. Tym razem nie było inaczej.

Patrol ITD z Gniezna zatrzymał zestaw składający się z trzech pojazdów na ekspresowej „piątce” w nocy z niedzieli na poniedziałek (13-14 grudnia). Waga wskazała, że ważył on prawie 64 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Inspektorzy stwierdzili również przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej ciągnika siodłowego na drogę o 0,35 tony. Z kolei nacisk potrójnej osi naczepy był przekroczony o 6,55 tony i wynosił 30,55 tony zamiast przepisowych 24 ton.

itd

Fot. GITD

Przy tej masie własnej kierowca powinien posiadać zezwolenie na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii VII. Co więcej, zestaw powinien jechać wraz z pojazdem pilotującym w związku z tym, że jego masa przekroczyła 60 ton.

Postępowanie administracyjne ITD

Przewoźnik zrezygnował z załatwiania dodatkowych pozwoleń i postanowił od razu na miejscu kontroli dokonać przeładunku nadmiaru ładunku. Dzięki temu zatrzymany transport mógł wyruszyć w dalszą trasę i nie musiał zjeżdżać na parking strzeżony. Jego kierowca natomiast otrzymał mandat w wysokości 200 zł. Kontrola jednak swój finał będzie miała dopiero za jakiś czas. Inspektorzy Transportu Drogowego wszczęli wobec przewoźnika postępowanie administracyjne, w którego skutek grozi mu kara 28 tys. zł.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej