Lamborghini
Główna Motonowości Lamborghini SC20 – 770 KM i murowany wiatr we włosach

Lamborghini SC20 – 770 KM i murowany wiatr we włosach

przez Krystian Paduch
0 komentarz

To nie pierwszy raz, kiedy wściekły byk od Lamborghini całkowicie stracił dach nad głową. Tym razem w modelu SC20 posiada więcej siły, aby pokonać swoich rywali .

Lamborghini

Lamborghini SC20 / fot. materiały prasowe / Lamborghini

Lamborghini Aventador miał tak długi cykl życia, że ​​straciliśmy rachubę, ile następców wściekłego byka otrzymał od 2011 roku. Pamiętamy jeden z pierwszych — Aventador J. Supersamochód bez dachu stworzony na początku 2012 roku jako jedyny egzemplarz dla zamożnego nabywcy. Duch 700-konnego wściekłego byka z modelu J jest w dalszym ciągu żywy. Prawie dziewięć lat później, wraz z odsłonięciem SC20 wspomnienia wracają.

Lamborghini

fot. materiały prasowe / Lamborghini

Stworzony przez Squadra Corse, SC20 jest samochodem dopuszczonym do ruchu drogowego. Jest to przeciwieństwo SCV12 zaprezentowanego na początku tego roku przez ten sam zespół jako coupe, który jest tylko na tor. SC20 nie posiada dachu ani nawet szyb a mimo to może jeździć po drogach publicznych. Nowy speedster z Włoch jest naturalną kontynuacją SC18 Alston, która przejdzie do historii jako pierwsza maszyna Squadra Corse opracowana poza światem sportów motorowych.

fot. materiały prasowe / Lamborghini

Różne wcielenia Lamborghini

Podobnie jak wspomniany wcześniej SC18 Alston, wolnossący 6,5-litrowy silnik posiada potworne 770 koni mechanicznych i 720 niutonometrów momentu obrotowego. Jeśli te liczby wydają się znajome, to dlatego, że idealnie pasują do SVJ, najbardziej hardcorowego wariantu „zwykłych” Aventadorów.
Można powiedzieć, że samochód zaprojektowano przez Squadra Corse, ponieważ stylistyka jest znacznie bardziej agresywna w porównaniu z Aventador J. Szalona praca aerodynamiczna nadaje speedsterowi klimat samochodu wyścigowego. Dodatkowo dział sportów motorowych Lamborghini twierdzi, że inspiracją był nie tylko Aventador J, ale także takie samochody jak: Diablo VT Roadster, Veneno Roadster i oparty na Gallardo Concept S.

fot. materiały prasowe / Lamborghini

Jedyny w swoim rodzaju SC20 ma tylne światła przypominające model Siána. Wyjątkowy jest też wykonany na zamówienie, główny kolor nadwozia Bianco Fu. Na zlecenie tajemniczego kupującego posiada on akcenty w kolorze Cepheus Blue. Wewnątrz kabiny zastosowano odsłonięte włókno węglowe, w którym nawiewy powietrza są wydrukowane w 3D, a klamki drzwi wykonane są z litego aluminium. W środku znajduje się więcej włókna węglowego w fotelach pokrytych skórą i Alcantarą.
Chociaż nie ma słowa o cenach, można bezpiecznie założyć, że SC20 jest dużo droższy niż 573 966 USD, które zapłacono za Aventadora SVJ Roadster.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej