itd
Główna Na drogach Koszmarnie ciężki buś w rękach ITD. Po co komu ciężarówki?

Koszmarnie ciężki buś w rękach ITD. Po co komu ciężarówki?

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Funkcjonariusze ITD na drogach zajmują się kontrolami pojazdów ciężarowych, ale i dostawczych. Tak właśnie w ręce mundurowych trafił przeładowany bus.

Przeładowane pojazdy to powszechny problem na europejskich drogach. Pomijając fakt, że zbyt ciężkie auta przyczyniają się do degradacji dróg, to psują one również rynek transportowy. Innymi słowy, w wielu wypadkach przewoźnicy celowo przeładowują pojazdy, aby zwiększyć zysk. Takie zachowania odbijają się negatywnie na całej branży.

itd

Fot. GITD

ITD kontrolowało busy

Inspektorzy ITD prowadzili kontrole w ostatni wtorek (15 grudnia), podczas których skupiali się przede wszystkim na samochodach dostawczych. Mundurowi sprawdzali ich stan techniczny, a także wagę. W trakcie prowadzonych działań trafili na busa, który już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie przeładowanego. Przewożono na nim elementy konstrukcji garaży samochodowych, które nie należą do lekkich.

W związku z tym funkcjonariusze skierowali pojazd na wagę. Pomiar wskazał wynik ponad 7 ton, zamiast dopuszczalnych 3,5 tony! Tyle ważyć może ciężarówka, a nie samochód dostawczy. W rezultacie mundurowi ukarali szofera mandatem karnym. Co więcej, mógł on odjechać z miejsca kontroli dopiero po przeładowaniu nadmiaru ładunku na inny pojazd.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej