Policja
Główna Na drogach Kierowca Ferrari odmówił przyjęcia mandatu – jechał 200 km/h

Kierowca Ferrari odmówił przyjęcia mandatu – jechał 200 km/h

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Kierowca Ferrari, jechał drogą ekspresową z prędkością ponad 200 km/h. Po zatrzymaniu przez policję, groził mu mandat, oraz 20 punktów karnych. Odmówił przyjęcia. Sprawa trafiła do sądu.

Sprawa miała miejsce dwa lata temu. Z racji tego, że budzi wiele emocji, warto przypomnieć szczegóły.

Ferrari

Kierowca czerwonego Ferrari jechał trasą S3 w województwie lubuskim. Obowiązujące tam ograniczenie prędkości, to 120 km/h.

Na jego nieszczęście, tą samą trasą jechał nieoznakowany radiowóz policyjny. Pędzący samochód od razu zwrócił ich uwagę. Ruszyli za nim, i dokonali pomiaru prędkości.prędkośćPierwszy wykazał 200 km/h, a drugi 219 km/h i kierowca dalej przyspieszał. Mundurowi dokonali zatrzymania. Pomimo niepodważalnych dowodów, które posiadali (pomiar prędkości, nagranie z wideorejestratora), kierowca nie chciał przyjąć mandatu.

Dodatkowo, z powodu przekroczonego limitu punktów karnych, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Nie mógł więc dokończyć drogi na fotelu kierowcy. Jego miejsce zajęła pasażerka, która towarzyszyła w podróży.

Sprawa skierowana na drogę sądową

Sąd Rejonowy w Świebodzinie, wydał wyrok w sprawie. Grzywna w wysokości 1000 zł, oraz obowiązek pokrycia kosztów procesu sądowego. Kierowca odwołał się od wyroku.
23 października 2020 roku, Sąd Okręgowy w Zielonej Górze zakończył sprawę. 5000 zł kary, oraz ponownie obowiązek pokrycia kosztów postępowania sądowego.

Miejmy nadzieję, że wysoka kara, oraz czas całego postępowania wpłynęły mobilizująco na kierowcę.
Jak tylko odzyska prawo jazdy, będzie miał możliwość poprawy.

Apelujemy o przestrzeganie ograniczeń prędkości, obowiązujących w terenie zabudowanym, jak i na drogach ekspresowych, czy autostradach!

Więcej artykułów:

Rekordowa prędkość w terenie zabudowanym! Rekordzistką jest kobieta

Nietypowy pojazd zatrzymany na autostradzie A1

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej