Volvo
Główna E-Mobilni Volvo zaprezentuje w marcu 2021r. nowego BEV

Volvo zaprezentuje w marcu 2021r. nowego BEV

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Pierwszy całkowicie elektryczny model Volvo, XC40 Recharge, właśnie dociera do pierwszych klientów w Europie. Podczas gdy to się dzieje, koncern przygotowuje się do wprowadzenia drugiego BEV — czyli w pełni elektrycznego samochodu.

Nie dziwi nas, że coraz więcej koncernów motoryzacyjnych wprowadza do swojej oferty w pełni elektryczne samochody. Pisaliśmy już o tym w jednym z artykułów. Mają one różne nazwy i jedną z nich jest wspomniane wcześniej BEV. Dla osób, które jeszcze nie są zaznajomione z tym nazewnictwem wyjaśniamy. BEV z angielskiego Battery Electric Vehicle oznacza pojazd elektryczny, który energię czerpie z baterii. Nie ma w nim silnika spalinowego.

Volvo

fot. volvo-40.1-concept

Co wiemy o nowym elektryku Volvo

Jak podaje Volvo, nowy model zaprezentuje 2 marca 2021 r. Prawdopodobnie wtedy usłyszymy o nim więcej szczegółów, a także o strategii i polityce firmy w związku z produkcją samochodów elektrycznych. Jedyne, co wiemy teraz ze strony Automotive News Europe, to fakt, że drugi model oparto na platformie CMA (podobnie jak XC40 EV). Przede wszystkim, będzie miał „bardziej opływową sylwetkę”. Prezes Volvo, Hakan Samuelsson, dodaje, że będzie to „bardzo ładny samochód”.

fot. volvo-40.2-concept

Przypuszczamy, że drugi model może mieć coś wspólnego z dwoma koncepcjami Volvo z 2016 roku. Chodzi o samochody 40.1 i 40.2 – na co zwrócił uwagę również Automotive News Europe. Model koncepcyjny 40.1 wygląda jak XC40, a druga wersja o nazwie 40.2 wyraźnie przypomina nam Polestar 2.

Cóż, może drugi samochód elektryczny opisywanej w tym artykule marki, będzie po prostu wersją Polestar 2 pod szyldem Volvo? Z koncernu dowiadujemy się, że ​​przynajmniej nie będzie to nowe V40. Co do przyszłości samochodów szwedzkiego koncernu, dowiadujemy się z krótkiego filmu, jaki udostępniono już ładnych parę lat temu. No cóż, pozostało nam czekać na informacje.

Źródło: Automotive News

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej