SUV
Główna E-Mobilni SUV od Smarta – czy będzie większych rozmiarów?

SUV od Smarta – czy będzie większych rozmiarów?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Smart, znany przede wszystkim z malutkich dwumiejscowych autek, pracuje nad nowym modelem, którym będzie SUV. Można przypuszczać jednak, że będzie to raczej mały crossover.

Smart, który jest częścią przedsięwzięcia między Mercedes-Benz AG i Geely, będzie miał SUV-a. Obecnie firma Smart oferuje dwa modele BEV: EQ Fortwo oraz EQ Forfour , które możemy zobaczyć na kilku zdjęciach.

SUV

fot. Smart EQ Forfour

SUV od Smarta — czy to prawda?

Wiadomość oficjalnie ogłoszono przez Daniela Lescowa, wiceprezesa ds. Globalnej sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażowej, smart Automobile Co. Ltd (współpraca między Mercedes-Benz i Geely). Plotki o tym przedsięwzięciu słyszeliśmy już w maju ubiegłego roku

Nowy inteligentny SUV będzie oczywiście całkowicie elektryczny, oparty na nowej platformie Geely Sustainable Experience Architecture (SEA). Produkcja odbędzie się w Chinach na rynek chiński, a także w Europie.

SUV

fot. Geely – platforma SEA

„Jesteśmy przekonani, że nasz nowy SUV szybko zyska pozycję lidera w segmencie i stanie na czele transformacji znaczenia i wyglądu miejskiego, elektrycznego stylu życia” – napisał Daniel Lescow.

Dodatkowo Lescow pisze na swoim blogu: „To nie będzie zwykły eSUV. To będzie prawdziwie inteligentny SUV, który ucieleśnia wszystko, w co wierzymy — niezwykły design, innowacje, zaawansowane technologie i oczywiście jazdę z napędem elektrycznym ”.

fot. Smart EQ Fortwo (Cabrio)

Oczekuje się, że ten nowy model powinien być gotowy około 2022 roku. Smart dąży również do uzyskania 5 gwiazdek w testach Euro NCAP na nowym Ute. Będzie to w dużej mierze dzięki wspomnianej architekturze SEA firmy Geely. Brzmi znajomo? Platforma SEA jest używana w nadchodzącym Zero EV firmy Lynk & Co.

fot. Smart EQ Forfour

Źródło: smart Automobile Co / evpulse.com

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej