Główna E-Mobilni General Motors i Honda — co da kierowcy to połączenie?

General Motors i Honda — co da kierowcy to połączenie?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Współpraca między General Motors i Hondą może wkrótce wejść na nowy poziom i obejmować wspólną produkcję nowych samochodów elektrycznych opartych na nowej platformie Ultium. Jakie korzyści będą mieli z tego sami kierowcy?

Według nieoficjalnych źródeł Automotive News, w ciągu czterech lat planowane jest wprowadzenie elektrycznej Hondy i elektrycznego crossovera Acura, produkowanych w fabrykach GM.

Kiedy kierowcy zobaczą nowe modele?

Pierwszy model wyprodukują podobno w fabryce GM w Ramos Arizpe w Meksyku. Obecnie zajmuje się ona składaniem Chevroleta Blazer i Equinox. Drugi samochód elektryczny wyprodukują w fabryce GM w Spring Hill w stanie Tennessee (obok Cadillaca Lyriq).

fot. Cadillac Lyriq

Oczekuje się, że Honda EV pojawi się w 2023 r. Natomiast Acura EV pojawi się w 2024 r. czyli około dwóch lat po Lyriq. Rozmiar tego modelu zbliży się do wymiarów samego Cadilaca.

Czy będzie to dobra współpraca?

Musimy przyznać, że jest to dość interesująca informacja i brzmi rozsądnie, zwłaszcza że obaj partnerzy współpracowali już przy pojazdach PHEV od 2016 r. Dodatkowo od 2013 r. uczestniczyli przy testowaniu autonomicznej jazdy (Cruise Automation).

kierowcy

Co więcej, obydwie firmy ogłosiły w kwietniu 2020 r. dwa samochody elektryczne oparte na platformie akumulatorowej Ultium. Bezsprzecznie przemysł motoryzacyjny w dzisiejszych czasach naprawdę wymaga współpracy między koncernami. Jest to potrzebne aby zwiększyć skalę produkcji i pozostać konkurencyjnym. Oczekuje się, że pojazdy elektryczne oparte na Ultium japońskiej firmy otrzymają duży zasięg około 724 km.

Źródło: Automotive News

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej