wypadek ciężarówek Kończyce Wielkie
Główna Na drogach Bardzo poważny wypadek ciężarówek na zakręcie drogi

Bardzo poważny wypadek ciężarówek na zakręcie drogi

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Dziś nad ranem na Śląsku doszło do bardzo poważnego wypadku ciężarówek. Miał on miejsce na łuku drogi i wyglądał drastycznie.

8 stycznia nad ranem na drodze wojewódzkiej nr 938 w Kończycach Wielkich na trasie Cieszyn – Pawłowice doszło do poważnego wypadku ciężarówek. Dwa pojazdy zderzyły się ze sobą na łuku drogi. Niestety ucierpiał nie tylko sprzęt, ale także ludzie.

Poważny wypadek ciężarówek

Lokalne media informują, iż obaj kierowcy odnieśli ciężkie obrażenia ciała. Na miejscu interweniował m.in. śmigłowiec LPR i pluton chemiczny z JRG-1 w Bielsku-Białej. Kierowców z kabin musieli wydostać strażacy, ponieważ zostali w nich zakleszczeni.

Według wstępnych ustaleń cieszyńskich funkcjonariuszy sprawcą wypadku był kierowca ciężarowego DAF-a z naczepą typu cysterna. Pojazd z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruch i zderzył się z prawidłowo jadącym DAF-em z naczepą typu chłodnia bez ładunku.

Wypadek mógł być jeszcze tragiczniejszy w skutkach, gdyby z cysterny wylała się jej zawartość. Przewożono w niej 25000 litrów toluenu (metylobenzen), który jest skrajnie niebezpieczny dla zdrowia oraz środowiska. Substancji tej używa się między innymi do produkcji materiałów wybuchowych.

Droga była zablokowana w tym miejscu do późnych godzin popołudniowych. Obecnie ruch odbywa się już tam bez większych utrudnień.

Główne zdjęcie: Skoczów i okolice-informacje drogowe 24/7

Powiązane artykuły

5 1 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej