itd
Główna Na drogach ITD prowadzi w tym tygodniu wyjątkowe kontrole. Pierwsze wyniki są tragiczne dla kierowców

ITD prowadzi w tym tygodniu wyjątkowe kontrole. Pierwsze wyniki są tragiczne dla kierowców

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD postanowili wykorzystać swoją mobilną stację diagnostyczną, aby dokładniej sprawdzić stan poruszających się po drogach ciężarówek. Wyniki kontroli wyszły – łagodnie ujmując – kiepsko.

Funkcjonariusze ITD z Katowic 11 stycznia tego roku prowadzili kontrole z użyciem mobilnych stacji diagnostycznych. Swój punkt diagnostyczny rozstawili w miejscowości Zawiercie znajdującej się na północy woj. śląskiego. Wyniki przeprowadzonych przez nich badań nie napawają optymizmem, ponieważ żadna z zatrzymanych ciężarówek nie przeszła pozytywnie badania technicznego.

Diagnostyka ITD

Podczas tego dnia działań zatrzymano łącznie 5 pojazdów ciężarowych. Inspektorzy ITD dopatrzyli się najróżniejszych usterek. Wśród nich znalazły się te drobniejsze, jak nadmierne luzy drążka i łączników stabilizatora, zużyte przeguby czy wycieki płynów eksploatacyjnych, ale i znacznie poważniejsze. Do tych drugich śmiało możemy zaliczyć niesprawne układy hamulcowe. Ponadto w jednej z zatrzymanych ciężarówek stwierdzono brak ważnego przeglądu technicznego pojazdu, a w innej z kolei brakowało ważnej legalizacji tachografu.

kontrole itd

Fot. GITD

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali dowody rejestracyjne wszystkich skontrolowanych ciężarówek, a wobec przewoźników wszczęli postępowania administracyjne zagrożone wysokimi karami. Jak się okazuje to jednak dopiero początek tego rodzaju działań podjętych przez ITD. Funkcjonariusze informują, iż takie same kontrole z wykorzystaniem stacji diagnostycznych będą prowadzone do końca tygodnia.

Co więcej, funkcjonariusze podkreślają, że konstrukcja tych urządzeń pozwala na pracę w każdych warunkach pogodowych. Kierowcy samochodów ciężarowych powinni zatem mieć się w najbliższych dniach szczególnie na baczności, jeśli mają podejrzenia, że w ich sprzęcie ITD może doszukać się usterek. A wygląda na to, że inspektorzy szukają ich bardzo skrupulatnie.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej