Mercedes
Główna W korku Mercedes-Benz zwiększa liczbę sprzedawanych hybryd

Mercedes-Benz zwiększa liczbę sprzedawanych hybryd

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Producent samochodowy Mercedes-Benz, przez długi czas kojarzył się z samochodami spalinowymi, lub typowo sportowymi. Ubiegły rok to zmienił, ponieważ odnotowuje się coraz większą sprzedaż samochodów w pełni elektrycznych i hybryd plug-in.

Początek roku, to czas na podsumowania wyników sprzedażowych z 2020 roku. Niemiecki producent może być z siebie zadowolony. W 2020 r. dywizje Mercedes-Benz Cars & Vans dostarczyły łącznie 2 528 349 pojazdów. Niesamowity wynik, ale nie zaskakuje on tak bardzo, jak liczba sprzedanych hybryd, lub samochodów elektrycznych. Sprzedano ich aż 160 000. Jest to zdecydowanie więcej, niż w ubiegłych latach. Procentowo, sprzedaż wzrosła o 228,8%. Nie da się ukryć, że pojazdy z tego typu silnikami, z roku na rok są coraz bardziej popularne. Z tego powodu, producent w 2021 roku nie spocznie na laurach. Zapowiedziano liczne premiery takich modeli, jak: EQA, EQB, EQE i EQS. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Podsumowując ogólną sprzedaż, najwięcej modeli kupiono w Chinach. Ustanowiono tam nowy rekord sprzedaży, bo aż 774 382. W Europie odnotowano spadek.

S klasa najczęściej kupowaną limuzyną

Mimo wszechobecnej pandemii koronawirusa S klasa była najczęściej kupowaną limuzyną na świecie. Kupiło ją 60 000 nabywców. Jest to o 17% mniej niż w 2019 roku, jednak nadal dużo patrząc na średnią cenę pojazdu. Warto przypomnieć, że w 2020 roku wyszła nowa generacja tego modelu. Spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, co zresztą widać po liczbie sprzedanych egzemplarzy.

Mercedes S klasa

Mercedes-Benz klasa S

W 2020 r. na całym świecie dostarczono łącznie około 691 000 samochodów kompaktowych (Klasa A, Klasa A Limuzyna, Klasa B, CLA Coupé, CLA Shooting Brake, GLA i GLB. SUV-y również cieszyły się popularnością. Sprzedano 885 000 pojazdów. Najlepiej sprzedającym się modelem, z całej gamy był GLC (320 000 sprzedanych egzemplarzy).

Poprzedni rok był udany, obecny będzie jeszcze bardziej, jak mówi prezes zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG, Ola Källenius: “Bazując na naszej obecnej wiedzy, spodziewamy się, że także w 2021 r. osiągniemy docelowe poziomy emisji CO2 w Europie”.

Więcej artykułów:

Dwukolorowy Mercedes-Maybach Klasy S – nowość!

Mercedes-Benz szykuje premiery samochodów elektryczych

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej