dakar
Główna Motorsport Rajd Dakar wchodzi w decydującą fazę. Rewelacyjny Marek Goczał, reszta Polaków niestety słabo

Rajd Dakar wchodzi w decydującą fazę. Rewelacyjny Marek Goczał, reszta Polaków niestety słabo

przez Sławek Kajzar
0 komentarz

Końca dobiegł dziewiąty, 465-kilometrowy etap Rajdu Dakar, który stanowił pętlę rozpoczynającą i kończącą się w Neom. Znakomicie poradził sobie dzisiaj Marek Goczał z zespołu Energylandia Rally Team.

Honda show na dziewiątym etapie Rajdu Dakar. W kategorii motocyklistów podium zgarnęli zawodnicy japońskiego producenta. Wygrał Kevin Benavides, przed Rickym Brabecem i Jose Ignacio Cornejo Florimo. Ten ostatni prowadzi w klasyfikacja generlanej z przewagą ponad 11 minut nad Benavidesem.  W rajdzie nie ma już motocyklistów Orlen Teamu – po wypadku na dzisiejszym etapie wycofał się Maciej Giemza. Jedynym pozostałym Polakiem w tej kategorii jest syn świetnego polskiego motocyklisty Marka Dąbrowskiego – Konrad Dąbrowski, który jest 31.

W kategorii samochodów wygrał Stephane Peterhansel przed Nasserem Al-Attiyah i Ginielem de Villiers. Dużo, bo ponad 22 minuty stracił Carlos Sainz. Jego potknięcie teoretycznie mógł wykorzystać i awansować na podium Jakub Przygoński. Ale on stracił jeszcze więcej, 37 minut. W klasyfikacji generalnej wszystko jest już dosyć klarowne. Peterhansel ma przewagę niemal 18 minut nad Al-Attiyah. Trzeci jest Sainz, który traci godzinę, czwarty Przygoński tracący ponad dwie godziny.

dakar

Marek Goczał też z podium na Rajdzie Dakar

Znakomite trzecie miejsce na etapie zajął Marek Goczał. Do tej pory w poszczególnych etapach błyszczał jego młodszy brat, Michał. Ale Marek też pokazał swoje i dzisiaj trafił na odcinkowe podium. Domżała był siódmy, Michał Goczał ósmy – stracili oni w okolicach 30 minut do zwycięzcy etapu. W klasyfikacji generalnej trzecie miejsce utrzymał Domżała. A co z Energylandia Rally Team? Michał Goczał jest czwarty, Marek dziewiąty. Jak na dakarowy debiut panowie radzą sobie znakomicie.

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej