mercedes
Główna W korku Mercedes klasy S a usterka układu kierowniczego

Mercedes klasy S a usterka układu kierowniczego

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Mercedes klasy S to jedna z najdroższych limuzyn. Cieszy się popularnością wśród klientów z dużym portfelem. Wydaje się niezawodna, jednak poniższy przypadek pokazuje, że zdarzają się wyjątki. Mowa tutaj o pechowym egzemplarzu z 2018 roku, w którym pojawiła się usterka układu kierowniczego. Jak się okazuje, niemożliwa do naprawy…

Model, o którym mowa, kosztował 160 tys. dolarów, a w momencie oddania do warsztatu miał przejechane zaledwie 6500 kilometrów. Po samochodzie za taką kwotę klient spodziewa się najwyższej jakości, nie tylko pojazdu, ale i obsługi ze strony dealera. Niestety, nie zawsze tak jest. Przekonali się o tym państwo Datong Yang i Guifang Huo. W 2017 roku dokonali zakupu fabrycznie nowego Mercedesa S 550.
Nie nacieszyli się nim długo, ponieważ po krótkim czasie użytkowania pojawił się komunikat o usterce układu kierowniczego. W danym modelu objawia się ona poprzez blokadę kierownicy. Chyba nie trzeba mówić, jak niebezpieczne to jest, oraz że jazda takim samochodem jest niewskazana.

mercedes

Pojazd został oddany do dealera, a konkretnie salonu Mercedes-Benz Richmond w Kanadzie. Została podjęta próba naprawy z ASO, jednak na serwisie nie stwierdzono usterki. Jak to jest możliwe, gdy przez 6500 kilometrów usterka ujawniała się kilkukrotnie. Co usłyszeli właściciele pojazdu? Cytując: “proszę jeździć albo sprzedać”. Słowa wypowiedział przedstawiciel wymienionego wyżej salonu.

Właściciel nie zostawił tak sprawy

W końcu pojazd kosztował tyle pieniędzy! Skontaktował się z centralą Mercedesa w Stuttgarcie, gdzie usłyszał, że jego samochód kwalifikuje się na objęcie akcją serwisową i bezpłatną naprawę. Fajnie, jednak nie wywołało to żadnej reakcji ze strony producenta, który udaje, że sprawy nie ma. Co dalej w takim wypadku? Oczywiście, Yang złożył pozew do sądu, jednak sprawa, która toczy się od początku 2019 roku, nie została jeszcze rozpatrzona.

Bez względu na wyrok, nie sądzę, żeby państwo Yang i Huo powtórzyli zakup samochodu tej marki.

Więcej artykułów:

Samochody osobowe – podsumowanie sprzedaży z 2020 roku

Hyundai Kona N – pierwszy sportowy SUV od producenta

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej