kierowca
Główna Na drogach Kierowca pługopiaskarki w Gorzowie miał 2 promile we krwi!

Kierowca pługopiaskarki w Gorzowie miał 2 promile we krwi!

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Zima nareszcie zawitała do Polski, a wraz z nią opady atmosferyczne oraz niska temperatura. Mróz i padający śnieg spowodowały, że na ulice miast musiały wyjechać pługopiaskarki. W Gorzowie policja zatrzymała mężczyznę, który prowadził tego typu pojazd, pod wpływem alkoholu. Okazało się, że kierowca miał 2 promile alkoholu we krwi.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 14 stycznia. Policja dostała informację od świadków na stacji benzynowej, że najprawdopodobniej pijany mężczyzna wsiada do specjalistycznego samochodu. Mundurowi przyjęli zgłoszenie. Znalezienie pługopiaskarki nie było trudne. Znajdowała się w okolicach S3 w Gorzowie. To właśnie za odśnieżenie tego obszaru był odpowiedzialny pracownik.

Policja natychmiast zatrzymała pojazd, w celu sprawdzenia trzeźwości kierowcy. Tak naprawdę badanie trzeźwości nie było potrzebne. Według relacji mundurowych stan mężczyzny można było ocenić od razu po tym, jak otworzył drzwi. Zapach ewidentnie wskazywał na to, że spożywał napoje alkoholowe. 33-latek kierował pojazdem (jeszcze tego typu), mając 2 promile alkoholu we krwi. Na miejscu pojawił się szef mężczyzny, oraz pracownik, który musiał odebrać pługopiaskarkę.

Kierowca, który był obywatelem Ukrainy, stracił prawo jazdy, ponieważ popełnił czyn zabroniony, usłyszy również zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.
Na uznanie zasługuje reakcja świadków na stacji benzynowej. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się zatrzymać mężczyznę jeszcze przed wjazdem na drogę ekspresową, na której mogłoby dojść do tragedii.

Więcej artykułów:

Zamarznięta szyba to najpowszechniejszy problem w zimie

Audi RS7 wyciągnęło ze śniegu autobus – Rosja

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej