ITD
Główna Na drogach Szofer wyprzedzał na zakazie. ITD doszukało się kilku dodatkowych nieprawidłowości

Szofer wyprzedzał na zakazie. ITD doszukało się kilku dodatkowych nieprawidłowości

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Kierowca zawodowy wpadł w ręce ITD, ponieważ wyprzedzał w miejscu, w którym obowiązywał zakaz takiego manewru dla ciężarówek. Mundurowi przy tej okazji doszukali się innych nieprawidłowości w tym transporcie.

Do obowiązków inspektorów ITD należy między innymi weryfikowanie, czy pojazdy ciężarowe stosują się do obowiązujących ich zakazów wyprzedzania. Kilkukrotnie pisaliśmy o takich akcjach na A4. Tym razem kontrola miała jednak miejsce na innej trasie.

Mundurowi zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą w ostatnią środę (20 stycznia) na odcinku ekspresowej „trójki” w okolicach MOP Kunowo. Kierowca zawodowy wyprzedzał w tym miejscu inne pojazdy, mimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania dla ciężarówek. Tym samym sprowadził na siebie szereg problemów.

ITD

Bardzo skrupulatne ITD

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skrupulatnie sprawdzili stan pojazdu, który przewoził ADR (materiały niebezpieczne). Okazało się, że zestaw nie był wyposażony we wszystkie wymagane elementy wyposażenia awaryjnego. Zabrakło między innymi stojącego znaku ostrzegawczego i łopaty. Co więcej, mundurowi doszukali się wycieków płynu eksploatacyjnego z silnika ciężarówki.

Zdaniem inspektorów ta ostatnia usterka była na tyle poważna, że postanowili zatrzymać dowód rejestracyjny z ciągnika siodłowego. Kierowcę natomiast skierowali bezpośrednio do serwisu w celu jej usunięcia. Wcześniej jednak ukarali go mandatami i punktami karnymi za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu oraz za znalezione usterki techniczne.

Ponadto z powodu naruszenia przepisów umowy ADR wobec firmy transportowej wszczęto postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi kara pieniężna.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej