Elbląg
Główna W korku Elbląg: finał kuligu na foliowych workach. Nie żyje 15-latka

Elbląg: finał kuligu na foliowych workach. Nie żyje 15-latka

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

W ubiegłym tygodniu policja podała do publicznej wiadomości, informacje o tragicznym wypadku. Mężczyzna z dziećmi urządził kulig, który zakończył się tragicznie. Dziewczynka uderzyła w drzewo i zmarła w szpitalu. Wiadomość poruszyła cały Elbląg i nie tylko.

Zima to czas nieodpowiedzialnych decyzji i podejmowanych czynności. Popularne jest kręcenie „bączków” na parkingach pod sklepami, lub urządzanie kuligów na własną rękę. Wydawać się może, że te czasy się już skończyły. Wiadomości o wypadkach spowodowanych w ten sposób zawsze były nagłaśniane właśnie po to, aby przestrzec przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Niestety, na skutek ludzkich decyzji musimy czytać o kolejnej tragicznej historii.

Do tragicznego wypadku doszło 18 stycznia wieczorem w Adamowie pod Elblągiem. Czterdziestoletni mężczyzna prowadził samochód, do którego przyczepione były trzy foliowe worki. Była to forma kuligu. Na każdym worku siedziały dwie osoby. Kierowca za szybko wszedł w zakręt, co spowodowało, że ostatnia para, czyli dwie dziewczynki, wypadły z drogi i z całą siłą uderzyły w drzewo. Jedna z nich, czternastolatka trafiła do szpitala ze złamaniem ręki, dla drugiej zakończyło się to tragicznie. Piętnastolatka z poważnym urazem głowy walczyła o przeżycie. W niedzielę podano do informacji, że piętnastolatka nie żyje.

Nie wiadomo, co kieruje osobami, które podejmują się tego typu atrakcji. Wydawać się może, że od tragedii dzieli krok. Działania tego typu są nielegalne. Kierujący może zostać ukarany 500-złotowym mandatem, punktami karnymi lub jeszcze wyższą grzywną przez sąd. W skrajnych przypadkach grozić może nawet kara pozbawienia wolności.

Kierowca, który spowodował wypadek pod Elblągiem, był trzeźwy. Policja bada przebieg wypadku, a my apelujemy o większą rozwagę, ponieważ w takich sytuacjach wystarczy chwila nieuwagi, która może zakończyć się tragedią.

Więcej artykułów:

Autostrada A1: pierwsze mandaty na odcinkowym pomiarze prędkości

Kierowcy zapnijcie pasy — nadchodzi Audi E-Tron GT

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej