dwie karty kierowcy
Główna Na drogach Kierowcy brakowało czasu pracy więc znalazł rozwiązanie

Kierowcy brakowało czasu pracy więc znalazł rozwiązanie

przez Izaak Chwist
3 komentarze

Kierowcy zawodowi swój czas pracy oraz odpoczynku muszą rejestrować na karcie kierowcy. To oczywiście wiążę się z ograniczeniami, które nie wszystkim szoferom są na rękę.

Tachograf według części kierowców jest świetnym urządzeniem, a według innych wręcz przekleństwem. To właśnie on rejestruje na karcie kierowcy (lub w starszych ciężarówkach na wykresówce) czas pracy. Gdy ten dobiegnie końca, szofer według przepisów powinien udać się na odpoczynek. Z tym jednak czasami bywa problem.

Na karcie kierowcy kolegi

Tak właśnie było podczas kontroli, która miała miejsce w ostatni piątek (22 stycznia) na autostradzie A2 w Lądku koło Słupcy. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówkę przewożącą ładunek z Belgii do Polski. Podczas czynności kontrolnych okazało się, że w tachografie pojazdu znajduje się karta należąca do innego kierowcy. Mężczyzna prowadzący ciągnik siodłowy z naczepą chciał dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej dotrzeć do Polski. Sęk w tym, że taka praktyka jest niedozwolona.

dwie karty kierowcy

Fot. GITD

Co więcej, funkcjonariusze ITD prześwietlili również kartę, która należała do kontrolowanego kierowcy. Analiza odnotowanego na niej czasu pracy na przestrzeni ostatnich 28 dni wykazała poważne naruszenia. Szofer skracał odpoczynki dzienne, przekraczał czas prowadzenia bez wymaganej przerwy i przekraczał czas dziennego prowadzenia pojazdu.

Za wykryte naruszenia inspektorzy ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2000 zł. Ponadto zakazali mu dalszej jazdy oraz nakazali odebranie prawidłowego odpoczynku dziennego w wymiarze 11 godzin. Zatrzymali także drugą kartę należącą do innej osoby, którą się posługiwał w niedozwolony sposób.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego chcą również pociągnąć do odpowiedzialności przewoźnika, dla którego pracował skontrolowany kierowca. Wszczęli wobec niego postępowanie administracyjne, które grozi karami finansowymi.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Nico
Nico
1 rok temu

Mają rozmach sku…….ny
Pisowskiej Mafii zaczyna brakować kasy więc co trzeba uderzyć tam gdzie ona jeszcze jest czyli w transport.

Nikodem
Nikodem
Odpowiedz do  Nico
1 rok temu

Co ma wspólnego pisowska mafia do rozpedzonego tira ze spiacym kierowca baranie jeden

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Ja to się zastanawiam czy 20h pauzy rozbić czy już dokręcać 24h następne a te takie cyrki robią

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej