Jaguar Land Rover
Główna E-Mobilni Jaguar Land Rover da Angli pozycję światowego lidera

Jaguar Land Rover da Angli pozycję światowego lidera

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Koncern Jaguar Land Rover ogłosił, że rozszerza swoje badania i rozwój w dziedzinie zaawansowanych materiałów kompozytowych. Jedno z nich to włókno węglowe, które pozwoli na redukcję emisji, zwiększenia osiągów, oraz zasięgu przyszłych samochodów elektrycznych. Nazwano go projektem Tucana.

Firma ma badać technologię użycia materiałów kompozytowych w ciągu czteroletniego programu. Ma nadzieję na wprowadzenie superlekkiej platformy oraz konstrukcji układu napędowego w nadchodzących latach. W rzeczywistości chce, aby prototypy oparte na projekcie Tucana były gotowe do zastosowania do 2022 roku.

Koncern twierdzi, że za pomocą materiałów takich jak włókno węglowe chce zwiększyć sztywność pojazdu o 30 procent i zmniejszyć masę o 35 kg. Przy zmniejszonej masie konstrukcji, inżynierowie będą mogli montować większe akumulatory w samochodach elektrycznych, co z kolei zwiększy zasięg i osiągi.

Jaguar Land Rover

fot. materiały prasowe

Marcus Henry, kierownik ds. badań w Jaguar Land Rover, powiedział:

„Ten projekt pozwoli zrealizować prawdziwe referencje środowiskowe samochodów elektrycznych poprzez umożliwienie szerszego zastosowania technologii i wyniesie Jaguar Land Rover i brytyjski łańcuch dostaw na najlepszą pozycję na świecie w technologii niskoemisyjnej”.

Jaguar Land Rover pomaga Wielkiej Brytanii

W rzeczywistości koncern JLR chce pomóc Wielkiej Brytanii stać się światowym liderem w technologii niskoemisyjnej. Ich celem jest, aby zapobiec emisji 4,5 mln ton CO2 w latach 2023–2032. Ma to na celu przyspieszenie powszechnego stosowania samochodów elektrycznych.

W tej chwili JLR tak naprawdę nie wykorzystuje włókna węglowego w swoich modelach. No może poza niektórymi bardzo egzotycznymi edycjami specjalnymi, wykonanymi przez oddział SVO (Special Vehicle Operations). Ciekawie będzie zobaczyć, czy ta technologia zostanie ostatecznie zastosowana w przyszłych modelach silników spalinowych.

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej