SUV
Główna Motonowości SUV ze stajni Mitsubishi — prototypy w natarciu (WIDEO)

SUV ze stajni Mitsubishi — prototypy w natarciu (WIDEO)

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Mitsubishi wysłało zwiastun nadchodzącego Outlandera, który zadebiutuje formalnie 16 lutego tego roku. Inżynierowie testują prototypy SUV-a w dość trudnych warunkach, aby zapewnić, że przewyższa on oczekiwania dla tego typu samochodów.

Nowy model SUV-a będzie „większy i odważniejszy” niż poprzednie modele, mówi Mitsubishi. Sądząc po prototypie, projekt ma przyjąć koncepcję bardziej zaokrąglonych kształtów, z większą liczbą konturów niż wcześniej. To wszystko, aby nadać mu bardziej wyrafinowany wygląd. Z przodu można również dostrzec nowy motyw podzielonego reflektora, podobny do tego, jaki widać na Eclipse Cross.

SUV

fot. Mitsubishi Outlander prototyp

Prototypy SUV-a w natarciu

Rozwój jest w końcowej fazie, a systemy przechodzą ostatnie kalibracje, zanim SUV wyjdzie na świat. Aby mieć pewność, że nowy model spełnia oczekiwania, kierowcy testowi szaleli prototypami w trudnych warunkach terenowych. Wygląda na to, że inżynierowie testują również układ napędu na wszystkie koła z technologią S-AWC (Super All-Wheel Control).

Główny obraz pokazuje przykład podsterowności, kiedy jadą jak szaleni na błotnistym zakręcie. Jednak kalibracje systemu „Super All-Wheel Control” są ustawione tak, aby zapewnić kierowcom różne ustawienia dostosowane do różnych warunków. Widać, że Mitsubishi chce wyciągnąć wnioski z doświadczeń rajdowych.

A jeśli chodzi o układy napędowe? Raporty sugerują, że Mitsubishi wykorzysta sojusz Renault-Nissan i może wprowadzić 2,5-litrowy silnik z nowego Nissana X-Trail. Prawdopodobnie nadal będzie istnieć hybryda o pojemności 2,4 litra, choć potencjalnie z pewnymi zmianami. Wszystkie szczegóły poznamy już 16 lutego. Do tego czasu zachęcamy do zapoznania się z krótkim filmem pokazującym możliwości prototypów nowego Outlandera.

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej