Meble
Główna W korku Meble z supersamochodów – pomysł, który może skończyć się więzieniem

Meble z supersamochodów – pomysł, który może skończyć się więzieniem

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Firma pod Wrocławiem wpadła na oryginalny pomysł, gdyż produkowali meble z części supersamochodów. Miały być urozmaiceniem dla wnętrza domów, szczególnie u fanatyków motoryzacji. Niestety, firma nie miała zgody od producentów na wykorzystanie wizerunku, grozi im do 5 lat więzienia.

Informacja trafiła do mediów wczoraj. Całą sprawą zajęła się już policja z Wrocławia, a dokładniej wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Otrzymali informacje o nietypowym biznesie. Firma produkowała meble z części np. po Lamborghini. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że producent meblowy nie posiadał zgody marki na wykorzystanie wizerunku w ten, a nie inny sposób. W Polsce takie zachowania są nielegalne. Według wstępnej analizy firma, która produkowała meble, mogła narazić producenta samochodowego na straty rzędu 2 mln zł. Mimo iż nie miała tego w planie.

Policja prowadzi dochodzenie, wszystkie meble zostały zabezpieczone. Niestety, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, czyli Ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Ustawie o prawie autorskim oraz Ustawie o Prawie własności przemysłowej, producentowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Uważacie, że kara jest słuszna? Wiadomo, że firma nie chciała zrobić nikomu krzywdy, a tym bardziej narazić na straty finansowe, jednak prawo w Polsce jest nieubłagane. Miejmy nadzieję, że sprawa mimo wszystko, skończy się pomyślnie…

Więcej artykułów:

Stacje benzynowe oszukują na paliwie! Gdzie należy być ostrożnym?

Polska: masz samochód z Dieslem? Nie wjedziesz do 37 miast!

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej