itd zwardoń
Główna Na drogach ITD Zwardoń: Ładowali ziemię po same brzegi, nie zważając na ograniczenia

ITD Zwardoń: Ładowali ziemię po same brzegi, nie zważając na ograniczenia

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Zwardoń: Inspektorzy ITD wzięli się za ciężarówki transportujące ziemię z budowy drogi z S1 z okolic Kamesznicy na przełęcz Kubalonkę położoną na granicy Istebnej i Wisły. Wynik pierwszej kontroli nie jest zaskakujący.

Budowa drogi ekspresowej S1 (dawniej S69) Bielsko-Biała -Żywiec-Zwardoń postępuje. Każdego dnia wiele ciężarówek transportuje z tego miejsca nadmiar ziemi, która wysypywana jest na przełęczy Kubalonka. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach postanowili sprawdzić, czy ciężarówki pracują zgodnie z prawem. Trzeba przyznać, że ITD miało nosa.

Zwardoń: Kontrola ITD

Kontrola miała miejsce w ostatni piątek (29 stycznia). Na pierwszy rzut oka było widać, że czteroosiowa ciężarówka jest wypełniona po brzegi ziemią. W związku z tym inspektorzy ITD skierowali ją do pobliskiego punktu kontroli położonego w Zwardoniu. Zgodnie z przypuszczeniami funkcjonariuszy wywrotka okazała się przeładowana.

Tego rodzaju wywrotka może ważyć maksymalnie 32 tony. Jednak masa rzeczywista kontrolowanego pojazdu wyniosła ponad 50 ton. Również naciski obydwu par osi pojazdu przekroczono. Jednej z nich o prawie 70%.

itd zwardoń

Fot. GITD

W związku z wykrytym naruszeniem inspektorzy ITD wydali zakaz dalszej jazdy, a nadmiar ładunku musiał zostać przeładowany. Co więcej, funkcjonariusze wszczęli również postępowanie administracyjne wobec przewoźnika, które zagrożone jest karą finansową.

Z naszych informacji wynika ponadto, że inspektorzy z Katowic nadal działają w tej okolicy, kontrolując wyjeżdżające z budowy ciężarówki. Kierowcy zatem muszą się mieć na baczności, aby nie wylądować na wadze z podobnym wynikiem do zatrzymanego w piątek szofera.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej