Lexus
Główna E-Mobilni Lexus zapowiada zupełnie nową koncepcję — czy się spodoba?

Lexus zapowiada zupełnie nową koncepcję — czy się spodoba?

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Lexus daje nam zapowiedź swojego przyszłego kierunku projektowania, a dziś pokazał zwiastuny, aby wzbudzić w nas trochę emocji. Firma poinformowała również o globalnych wysiłkach sprzedażowych w 2020 roku.

Na początku, przyjrzyjmy się chwilę tym zdjęciom. Przedstawiają przód i tył nadchodzącego samochodu koncepcyjnego marki Lexus. Będzie on demonstracją nowej wizji projektowania firmy oraz wyznacznikiem dla przyszłych modeli produkcyjnych. W rzeczywistości firma potwierdza, że ​​jeszcze w tym roku zaprezentuje swój pierwszy model produkcyjny, wykorzystując nowy motyw projektowy.

Lexus

fot. Lexus

Jaki będzie to model?

Trudno jest określić, jakiego typu pojazdu będzie dokładnie ta koncepcja. Sądząc po krótkim i przysadzistej tylnej części oraz czymś, co wygląda jak wysoki i pionowy przód, moglibyśmy patrzeć na SUV-a lub przynajmniej jakiś rodzaj crossovera. Z tyłu znajduje się ozdobny element na całej szerokości, który łączy wyrafinowane tylne światła, podczas gdy przód prezentuje coś, co wygląda na podświetlane logo Lexusa. Domyślamy się, że może to być następca modelu CT 200h, tylko że z elektrycznym układem napędowym. Gdyby tak było, to dałoby to marce trochę nowych możliwości walki z konkurencją. Wśród nich znajdują się takie samochody jak Tesla Model 3, nadchodzący Hyundai IONIQ 5, a nawet Audi e-tron, BMW iX3 oraz Jaguar I-Pace. Koncepcja, o której mowa, zostanie zaprezentowana w drugim kwartale tego roku.

Lexus

fot. Lexus

Sprzedaż samochodów Lexus w 2020 r.

Jeśli chodzi o globalną sprzedaż Lexusa, marka należąca do koncernu Toyoty to w 2020 roku sprzedała 718 715 samochodów. To tylko 6 procent mniej niż rok wcześniej. To solidny wynik, biorąc pod uwagę, że wiele marek samochodów odnotowało większe spadki w ciągu roku. W głównej mierze na te wyniki miała wpływ pandemia koronawirusa. Największym rynkiem zbytu dla marki była Ameryka Północna, dostarczająca 297 000 sztuk (spadek o 9,0%). Kolejnym rynkiem na liście są Chiny ze sprzedażą 225 000 (wzrost o 11%), a następnie Europa z 71 000 sztuk (spadek o 19%).

Źródło: Lexus

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej