opłaty
Główna Na drogach Czy opłaty za parkowanie są zgodne z prawem? Sprawę bada Prokuratura

Czy opłaty za parkowanie są zgodne z prawem? Sprawę bada Prokuratura

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Opłaty za parkowanie to w ostatnim czasie jeden z głośniejszych tematów. Mówi się o podwyżkach, czy zwiększeniu płatnych stref. Jak się okazuje, opłaty nie zawsze są zgodne z prawem. Całą sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa ze Szczecina.

Mowa o sytuacji, która miała miejsce w Szczecinie. Okazało się, że opłata za parkowanie w jednym miejscu, była niezgodna z prawem. Dlaczego? Wprowadzono opłaty abonamentowe tylko dla określonej grupy osób. Z jakiego powodu osoba, która odprowadza podatek w Szczecinie, ma płacić mniej za parking? To samo dotyczy instytucji, które mają siedzibę w tym mieście.

Wprowadzone zasady wzbudziły duże kontrowersje, oraz zainteresowanie Prokuratury Rejonowej w związku z tym podjęto odpowiednie kroki w tej sprawie.  Ceny ulegną zmianie.

Opłaty za parking

Dla wyjaśnienia od nowego roku wzrosła cena parkingów nie tylko w Szczecinie, ale również w Warszawie. Ma to ograniczyć wjazd pojazdów do miasta. W stolicy mamy do czynienia z kwotami:
3,90 zł za pierwszą godzinę postoju,
4,60 zł za drugą,
5,50 zł za trzecią
3,90 zł za czwartą i kolejne.

Warto też zaznaczyć, że w stolicy do końca 2020 roku płatne parkingi obowiązywały od 8 do 18 w dni robocze. Ze względu na zmianę trybu życia, początkiem 2021 roku wydłużono czas do 20. Argumentem, który potwierdza słuszność decyzji, jest to, że dużo osób pracuje dłużej, więc ruch samochodowy również się wydłużył. Konkludując, w tym wypadku wydaje się, że wszystko jest zgodne z prawem, więc mieszkańcy Warszawy nie mają co liczyć na zmiany. W grę wchodzą tylko kolejne zaostrzenia…

Więcej artykułów:

Prawo jazdy od 17 roku życia? Znamy odpowiedź ministra

WOŚP: wyjątkowy gest dwóch influencerów

Stacje benzynowe oszukują na paliwie! Gdzie należy być ostrożnym?

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej