SUV
Główna E-Mobilni Volkswagen ID.6 – nieoficjalne zdjęcia SUV-a w sieci

Volkswagen ID.6 – nieoficjalne zdjęcia SUV-a w sieci

przez Krystian Paduch
0 komentarz

Wyciekły pierwsze zdjęcia nadchodzącego elektrycznego SUV-a VW ID.6. Dzięki nim możemy po raz pierwszy spojrzeć na wersję produkcyjną kolejnego samochodu elektrycznego tego niemieckiego producenta.

ID.6 będzie kolejnym elektrycznym samochodem Volkswagena skonstruowanym na platformie MEB. Oczekuje się, że będzie on oparty na koncepcji ID.ROOMZZ zaprezentowanej w 2019 roku. ID ROOMZZ był koncepcją pełnowymiarowego SUV-a, większego niż ID.4, który obecnie jest już w produkcji. Jeśli chodzi o układ napędowy, VW twierdzi, że ID. ROOMZZ jest wyposażony w akumulator 82 kWh umożliwiający „zasięg do 450 km (WLTP) lub 475 km (NEDC, Chiny)”. Dodatkowo mówi się, że akumulator obsługuje ładowanie 150 kW i może naładować baterie do 80% w około pół godziny. Pakiet akumulatorów zasila dwa silniki elektryczne umieszczone na każdej osi o „całkowitej mocy 306 KM (elektryczny 4MOTION)”.

SUV

fot. u/kortoday

Zdjęcia SUV-a obiegły świat

Niedawno pierwsze zdjęcia wersji produkcyjnej VW ID.6 wyciekły do internetu. Co ciekawe na zdjęciach widać, że ID.6 jest znacznie większy niż elektryczny SUV ID.4. Ma również bardziej stonowany design niż ID. ROOMZZ, ale nadal wykazuje wiele podobieństw. Chociaż nie jest to pewne, to znalazłoby się tutaj miejsce na trzeci rząd siedzeń. Z pewnością spodobałby się nabywcom pojazdów elektrycznych w segmencie dużych SUV-ów lub minivanów. Wszystko dlatego, że obecnie mało jest elektryków z trzecim rzędem siedzeń.

SUV

fot. u/kortoday

Wśród nich są Tesla Model X oraz Model Y (i starszy Model S skierowany tyłem do kierunku jazdy), a także PHEV (plug-in hybrid electric vehicle) Chrysler Pacifica Hybrid. Inny elektryk Rivian R1S, który ma się ukazać dopiero w przyszłym roku, jest dostępny w konfiguracji z trzecim rzędem. I to chyba wszystko. Jak widać, nie jest tego zbyt dużo. Oczekuje się, że VW ID.6 zostanie wkrótce w pełni zaprezentowany wraz ze specyfikacjami produkcyjnymi oraz ceną. Poniżej publikujemy krótkie wideo ze zdjęciami pokazującymi VW ID.6.

 

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej