Fotoradary
Główna Na drogach [WAŻNE] Nowe fotoradary na drogach. Znamy ich lokalizacje

[WAŻNE] Nowe fotoradary na drogach. Znamy ich lokalizacje

przez Karolina Lipińska
1 komentarz

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił przetarg na nowe fotoradary. Znamy wstępne plany, gdzie mają się pojawić. Wszystko po to, aby zmniejszyć śmiertelność na drogach.

Policja z nowym rokiem wprowadza dużo zmian, ponieważ mają być nowe prędkościomierze i testy na narkotyki. Kolejnym obostrzeniem na drogach będzie więcej fotoradarów i rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle. Wszystko jest już pewne, ponieważ GITD ogłosił przetarg.

Nowych urządzenia pojawią się w 18 miastach

O których miastach mowa? Między innymi Warszawa, Łódź, Płock, Katowice czy Płock. Określono nawet dokładne miejsca, w których pojawią się fotoradary. Będą to najniebezpieczniejsze skrzyżowania, na których najczęściej dochodziło do kolizji, czy potrąceń lub w okolicy znajdują się szkoły. Mowa o: skrzyżowaniu: al. Mickiewicza i ul. Stefana Żeromskiego w Łodzi, al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Wolskiej w Warszawie.

W związku z tym, w stolicy miejscem, w którym będzie trzeba zdjąć nogę z gazu, będzie Most Poniatowskiego. Nie powinno być to zaskoczeniem dla kierowców. W tej kwestii wypowiedział się sam Prezydent Miasta Rafał Trzaskowski:

Na moście Poniatowskiego będzie bezpiecznej! Podpisaliśmy umowę, na mocy której w ciągu pół roku stanie tam 6 fotoradarów, co powinno ostudzić brawurę niektórych kierowców. Urządzenia zamontuje i dostarczy polska firma Lifor z Bytomia, która wygrała przetarg.

Wszystkie podjęte działania mają na celu zmniejszenie ilości wypadków i potrąceń na drogach, choć w ubiegłym roku było ich mniej niż w 2019. Bez wątpienia za ich główną przyczynę uznaje się nadmierną prędkość, chociaż nie tylko. Nie są to jedyne obostrzenia. Warto wspomnieć o tym, że wkrótce w życie wejdą przepisy, które dadzą pierwszeństwo pieszemu na pasach oraz obowiązek zachowywania odległości od samochodu.

Reasumując skończy się tak popularna w Polsce “jazda na zderzaku”.

Więcej artykułów:

Czy opłaty za parkowanie są zgodne z prawem? Sprawę bada Prokuratura

Prawo jazdy od 17 roku życia? Znamy odpowiedź ministra

Powiązane artykuły

0 0 Zagłosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
pawel
pawel
18 dni temu

co do pieszych to: Proponuje na przejazdach kolejowych dać bezwzględne pierwszeństwo samochodom. takie samo uzasadnienie.

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej