skarbówka
Główna Na drogach Skarbówka wprowadza kontrole na autostradach

Skarbówka wprowadza kontrole na autostradach

przez Karolina Lipińska
1 komentarz

Krajowa Administracja Skarbowa, lub krócej mówiąc skarbówka, wprowadza kontrole na autostradach. Mają się zacząć z momentem działania systemów e-Toll dla samochodów ciężarowych. W tym celu kupiono specjalne samochody. Gdzie będzie można się ich spodziewać? Czytajcie dalej!

System e-Toll jest już popularny w innych krajach w Europie, do Polski trafił stosunkowo późno. Tak czy inaczej, Administracja Skarbowa już jest gotowa na kontrole. Mają sprawdzać, czy każdy przejeżdżający początkowo samochód ciężarowy, a z czasem i osobowy, opłacił swój przejazd za autostradę. W tym celu kupiono specjalne samochody marki Ford, które będą pełniły funkcję biura na kółkach, ale nie tylko…

Dokładnie 32 focusy kombi i 70 furgonów Transit Custom niedługo trafią do Administracji Skarbowej. Pojazdy dokładnie przygotowano pod prowadzenie kontroli. W kogutach na dachach każdego z nich będą lasery, które będą kontrolować kilka pasów ruchu (nawet w nocy!) w tym samym czasie. Jakie będzie ich zadanie? Zeskanowanie tablic rejestracyjnych, aby umożliwić szybkie sprawdzenie, czy kierowca nie zalega z płatnościami. Cały system ma zapobiec oszustwom w postaci niepłacenia za autostrady.

E-Toll ma zostać wprowadzony najpierw dla samochodów ciężarowych, a 1 grudnia 2021 r. również osobowych. Patrole skarbówki pojawią się na odcinkach autostrady, którymi zarządza KAS. Mowa tutaj o autostradzie A2 i odcinku Konin – Stryków oraz A4 Sośnica – Wrocław.

Za brak opłaty za autostradę grozi mandat i z czasem mało przyjemne zatrzymanie przez patrol!

Więcej artykułów:

[WAŻNE] Nowe fotoradary na drogach. Znamy ich lokalizacje

WOŚP: wyjątkowy gest dwóch influencerów

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarszy
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Michał
Michał
3 miesięcy temu

Ale nowość… Tym cały czas zajmuje się ITD

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej