Maybach
Główna W korku Maybach – kontruktor luksusowej limuzyny, świętuje 175. urodziny

Maybach – kontruktor luksusowej limuzyny, świętuje 175. urodziny

przez Karolina Lipińska
0 komentarz

Wilhelm Maybach, to on zapoczątkował powstanie jednych z najbardziej luksusowych limuzyn na świecie. Niewiele osób pewnie zna historię marki, więc z okazji 175. rocznicy urodzin warto ją przybliżyć.

9 lutego 1846 roku w jednym z niemieckich miasteczek urodził się Augustus Wilhelm. Był on drugim z kolejności synem stolarza. Jako dziecko przeżył dużo, stratę matki, a zaraz po tym utratę ojca. Trafił do Domu Braterskiego, który zapewniał schronienie sierotom. Dawał im również możliwość pracy i rozwoju, ponieważ posiadał własną szkołę i fabrykę. Dzięki temu młody Wilhelm nauczył się zawodu piekarza i cukiernika i to właśnie w tym kierunku planował swoją przyszłość.

Życie jednak pisze własny scenariusz

Dom Braterski z czasem postanowił zaangażować w swoją działalność inżyniera Gottlieba Daimlera. Miał on zajmować się warsztatem. W tym momencie rozpoczęła się przygoda, której skutki możemy teraz podziwiać. Ale od początku. Maybach cechował się dużymi umiejętnościami manualnymi. Można się domyślić po tym, że był synem stolarza. Daimler od razu zauważył jego talent. Wspierał go skutecznie, co przyczyniło się do awansu Wilhelma na stanowisko młodego konstruktora.

W międzyczasie zaprzyjaźnili się i razem podążali w górę szczeblami kariery, do momentu, w którym Daimler zrezygnował z dotychczasowej posady. Nie zostawił jednak przyjaciela na lodzie, zaproponował mu współpracę nad projektem, który już od dawna planował. Właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze dzieła, którymi była pierwsza motorówka, czy pierwszy czterokołowy automobil.

pierwszy Maybach

Nowe konstrukcje powstawały, z czasem Wilhelm założył własną spółkę, którą kierował jego syn. Samochody przeżywały moment odrodzenia w 2002 roku, gdy firma dołączyła do koncernu DaimlerChrysler AG. Do tej pory podziwiamy jedne z najbardziej dopracowanych, luksusowych limuzyn na świecie, które wszyscy znają i kochają.

Za najekskluzywniejszy model uważa się model Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC.

Który jest Waszym ulubionym?

Więcej artykułów:

Niższe spalanie: na którym biegu najłatwiej je osiągnąć?

Mercedes – logo zostanie tylko dla samochodów osobowych

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej