Główna Na drogach Pogoda nie rozpieszcza kierowców, a inspektorzy ITD nie ułatwiają

Pogoda nie rozpieszcza kierowców, a inspektorzy ITD nie ułatwiają

przez Izaak Chwist
0 komentarz

Inspektorzy ITD poinformowali o prowadzonych kontrolach w okolicach górskich. Funkcjonariusze skupiają się na wyposażeniu ciężarówek i przypominaniu kierowcom o ich obowiązkach.

Zima to bardzo trudny okres dla wszystkich kierowców. Szczególnie gdy jest tak dotkliwa, jak od ta, która ma miejsce od kilku dni w Polsce. Warunki na drogach są tragiczne, a służby drogowe nie wyrabiają się ze swoimi obowiązkami. Szczególne powody do narzekania mają prawo mieć kierowcy zawodowi, ponieważ bez łańcuchów w wielu miejscach nie mogą wykonywać swojej pracy.

W Polsce na niektórych odcinkach dróg obowiązuje znak C-18, który nakazuje używania łańcuchów przeciwpoślizgowych w samochodach ciężarowych. W takich miejscach łańcuchy muszą być założone na co najmniej dwóch kołach napędowych pojazdu.

zimowe kontrole itd

Kontrole ITD

Właśnie o tym obowiązku przypominają kierowcom inspektorzy ITD. Funkcjonariusze podkreślają, iż ich działania mają charakter prewencyjny, dlatego ciężarówki zatrzymują jeszcze przed znakiem C-18. Niezastosowanie się do tego znaku może dla kierowcy zakończyć się mandatem karnym.

Oprócz tego inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzają, czy na dachach jadących pojazdów nie zalega zmarznięty śnieg i lód. Stanowią one poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Źródło: GITD

Powiązane artykuły

0 0 Głosować
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Ta strona używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej